česky  english  türkçe 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní veletrh CNR FOOD Istanbul 2022

Generální konzulát ČR v Istanbulu, ve spolupráci s agenturou Czech Trade a za podpory Ministerstva zemědělství a Ministerstva zahraničních věcí, pořádá společnou účast českých potravinářských firem na mezinárodním veletrhu CNR FOOD Istanbul 2022, který se koná ve dnech 31.8.-3.9.2022.

Tento společný projekt reaguje na úspěšné vystoupení českých potravinářských firem v rámci CNR FOOD v letech 2018, 2019 a 2020, kdy se zúčastnilo 20 českých potravinářských firem, z nichž některé prostřednictvím obchodních vztahů navázaných na tomto veletrhu zaznamenaly úspěšné vývozy do Turecka.

CNR FOOD Istanbul je globálním místem setkávání B2B, kde návštěvníci dostanou příležitost prozkoumat nejnovější vývoj a seznámit se s průmyslovou rozmanitostí. Veletrh bude jedinečnou obchodní platformou, která vytvoří podpůrné prostředí pro etablování českých potravinářských firem nejenom na tureckém trhu, ale i v tomto velmi strategickém regionu, a  zvýšily tak svou sílu v globální konkurenci, i s ohledem na turbulentní vývoj v posledních měsících.

Veletrh CNR FOOD Istanbul 2022 bude pořádán na ploše 70 000 m2 s více než 2 000 značkami, pravidelně se účastní 600 značek, přičemž celková návštěvnost v minulých letech dosahovala 55 000 většinově z řad odborné veřejnosti. Profesionálové z potravinářského průmyslu z Evropy, Středního východu, severní Afriky a Balkánu přinesou nové obchodní příležitosti pro český potravinářský průmysl.

Dovoz v  potravinářském sektoru v Turecku dlouhodobě vzrůstá, v roce 2021 činil 17 miliard USD. Zemědělské plochy zabírají plochu o rozloze 23 a půl milionu hektarů a Turecko se dlouhodobě umisťuje v zemědělské produkci na první příčce mezi evropskými státy. Velikost tureckého trhu (84,3 milionů obyvatel), podíl mladé složky populace (vysoko nad evropským průměrem - 15,3%), stejně jako poloha Turecka, jsou velmi atraktivní z hlediska možností exportu pro české firmy. Výrazně se navyšuje poptávka po zdravé stravě, biopotravinách, snídaňových cereáliích, doplňcích stravy, kojenecké a dětské výživě, dietních potravinách atd. V potravinářské výrobě roste zájem o nové technologie, modernizaci, bioprodukci, pokročilé veterinární postupy apod.

Více info na: [ CNR EXPO ] Food İstanbul (cnrfoodistanbul.com)

V případě zájmu kontaktujte obchodní oddělení GK Istanbul nebo zastoupení agentury Czech Trade v Istanbulu.

 

René Daněk, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Istanbulu

Jakub Dluhosch, asistent ekonomického úseku, Generální konzulát ČR v Istanbulu