česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Petra Sapic
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Jiří Šitler navštívil kraj Blekinge

Ve dnech 7.-8. října 2019 české velvyslanectví v rámci předsednictví V4 uspořádalo společně s honorární konzulkou ČR v Malmö Kateřinou Strömsholm cestu velvyslanců V4 do kraje Blekinge.

Cesty se zúčastnili velvyslanci České republiky, Slovenska a Maďarska Jiří Šitler, Martina Balunová a Adrien Müller a chargé d´affaires Polska Iwona Jablonowska.
Velvyslance přijal guvernér kraje Sten Nordin a společně navštívili technickou vysokou školu Blekinge Institute of Technology (BTH) a jeho Research and Education Clinic. BTH připravuje dohodu o spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě. Dále se setkali s významným švédským podnikatelem Rune Anderssonem, mj. i vlastníkem Eriksberg Hotel & Nature Reserve. V jeho doprovodu a v doprovodu ředitele firmy Per-Arne Olssona si prohlédli největší severské soukromě vlastněné safari. Dále navštívili firmu Roxtec, která má zastoupení i v Praze. Guvernér Sten Nordin následně ve své rezidenci uspořádal večeři s prominentními podnikateli a osobnostmi místního veřejného života. Velvyslanci rovněž navštívili hlavní město kraje Karlskronu, kde jednali s vedením města a navštívili firmy Stena Line (provoz trajektů do Polska, jichž využivají i čeští zákazníci) a SAAB Kockums (výroba ponorek a válečných lodí). Na závěr navštívili známé Námořní muzeum.

Galerie


Visit to Blekinge County