česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: University of Örebro
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec přednášel na univerzitě v Örebro

Dne 9. října 2019 byl velvyslanec Jiří Šitler pozván na Universitu v Örebro, aby přednesl přednášku o česko-německých vztazích, zejména o tom, jak Česko vyřešilo historické problémy spojené s 2. světovou válkou (odškodnění nacistických obětí) s Německem po pádu železné opony. Po přednášce následovala živá diskuse.

Ve stejný den se velvyslanec rovněž zúčastnil panelové diskuse „Třicet let po pádu komunistických diktatur ve východní Evropě. Jak silná je demokracie v dnešním světě? “, kterou moderovala vedoucí univerzity pro komunikaci Sara Arvidson/ová. Mezi další panelisty patřili Svend-Erik Skaaning, profesor politologie na Aarhuské univerzitě v Dánsku a Ingrid Törnqvist/ová ze Švédské televize (bývalá korespondentka v Německu a střední a východní Evropě). Diskuse se zaměřila na pád železné opony, československou sametovou revoluci, odkaz Václava Havla a stav demokracie v dnešním světě.
Agneta Blom/ová, profesorka univerzity a předsedkyně městské rady Örebro, uspořádala akci, která byla součástí oslav 20. výročí založení Örebro univerzity.

Informace o události ve švédských médiích.

Velvyslanec Jiří Šitler přednesl přednášku na univerzitě v Örebro

Velvyslanec Jiří Šitler přednesl přednášku na univerzitě v Örebro