česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jan Buben
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

B2B seminář pro české firmy na okraji největšího švédského stavebního veletrhu Nordbygg

Velvyslanectví ČR a kancelář CzechTradu ve Stockholmu v rámci realizace projektů ekonomické diplomacie uspořádaly dne 11. dubna 2018 půldenní B2B seminář pro české stavební firmy na okraji největšího švédského stavebního veletrhu Nordbygg. O seminář byl mimořádný zájem, o čemž svědčí účast 14 nákupních manažerů devíti švédských firem a 14 zástupců z devíti firem z České republiky.

Švédsko prochází velkým stavebním boomem a místní stavební společnosti nestačí uspokojovat poptávku, a proto se otevírá unikátní příležitost pro české firmy stát se subkontraktory významných švédských společností. Kancelář CzechTrade zajišťovala pro české stavební firmy účast na veletrhu Nordbygg, který je největší akcí svého druhu v celé Skandinávii. Veletrhu se účastní přes 900 vystavovatelů ze 30 zemí světa.

Velvyslanectví ČR společně s CzechTrade Scandinavia v rámci projektů ekonomické diplomacie poskytla českým účastníkům veletrhu a již ve Švédsku působícím stavebním firmám přidanou hodnotu v podobě specializovaného B2B semináře v prostorách veletržního paláce, na který byly pozvány předem vytipované švédské firmy, jejichž poptávka odpovídala nabídce českých firem a které mají zároveň zkušenost s dodavateli z ČR.

Seminář zahájil zástupce velvyslance ČR ve Švédsku Jan Buben a seminář moderoval ředitel CzechTrade Scandinavia Vítězslav Blažek. Na B2B semináři se mohly české firmy nejprve švédským partnerům krátce prezentovat a následně byl dán firmám prostor pro separátní jednání se švédskými firmami.

Za českou stranu se zúčastnily následující společnosti: Stavoblock, PS Brno, CIDEM Hranice, Vyrtych, FV Plast, BSL Industrie, HSF System, RockSalt a Safe4U. Na švédské straně byla zastoupena nejen největší švédská stavební firma PEAB, ale cestu na český B2B seminář si našli i další důležití hráči na trhu: NCC (druhá největší stavební firma), Serneke (nejrychleji rostoucí švédská stavební firma), švédská divize největší finské stavební společnosti YIT Sverige a dále firmy EU-Betong AB, Sandahls Grus & Asfalt AB, Thomas Alsmo a švédská divize české firmy Subterra, či projektový manažer stockholmské městské části Järfälla Claes Gustavsson.

Českým firmám byla rovněž k dispozici právnička a honorární konzulka ČR v Malmö Kateřina Strömsholm, která poskytla informace o právních a daňových otázkách působení ve Švédsku zejména v souvislosti s vysíláním pracovníků a povinností tím spojených. Právě možnost přímého jednání s nákupčími významných švédských stavebních společností (např. PEAB, NCC, YIT Sverige či Serneke) a právní a daňová expertiza byly nejvyšší přidanou hodnotou pořádaného semináře.

 

 

 

 

Jan Buben, zástupce velvyslance, velvyslanectví ČR ve Stockholmu

přílohy

katalog Nordbygg 1 MB PDF (Acrobat dokument) 12.4.2018

Galerie


B2B Nordbygg