česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Martin Bašta
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika se představila na veletrhu Elmia Subcontractor

Česká republika se úspěšně představila na největším strojírenském veletrhu ve Skandinávii Elmia Subcontractor, který se uskutečnil ve dnech 8.–12. listopadu 2021 ve švédském Jönköpingu.

Celkem 12 českých firem se prezentovalo na největším skandinávském strojírenském veletrhu Elmia Subcontractor, který se uskutečnil ve dnech 8.–12. listopadu ve švédském Jönköpingu. Česká republika se prezentovala ve dvou stáncích pod značkou „Czech Republic the Country for the Future“ na celkové ploše celkem více než 130 m2, a to jednak v rámci  oficiální účasti ČR organizované Ministerstvem průmyslu a obchodu a v expozici CzechTrade. Zúčastněné firmy při jednáních podpořili zástupce vedoucího úřadu ZÚ Stockholm Martin Bašta, ředitel CzechTrade Scandinavia Tomáš Rousek a výkonný ředitel Svazu sléváren ČR Josef Hlavinka.

Zástupci českých během veletrhu představili svoji produkci, která kromě standardních strojírenských komponentů také zahrnuje vybrané špičkové technologie z oblastí pokročilého strojírenství a pokročilé výroby jako například technologie 3D kovového tisku, plastického vstřikování kovů či práškové metalurgie. Na veletrhu své výrobky představily české strojírenské firmy, jejichž produkce buďto již směřuje, nebo má potenciál k uplatnění na náročném švédském trhu. Jednalo se o firmy Advanced Metal Powders s.r.o., AWELD spol. s r.o., BENEŠ a LÁT a.s., Evektor, spol. s r.o., HESTEGO a.s., HTP s.r.o., HYDAC Group, KSK Precise Motion, a.s., MS ProTech s.r.o., ZETOR KOVÁRNA, s.r.o. a další.

Česká účast na veletrhu Elmia Subcontractor pozvedla dobré jméno českého strojírenského průmyslu ve Švédsku, resp. v regionu celé severní Evropy a výrazně podpořila šance českých strojírenských firem na úspěch na švédském trhu.

 

 

 

 

Galerie


Elmia Subcontractor 2021