česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na veletrhu Elmässan ve Stockholmu

Ve dnech 19. a 20. října se české společnosti prezentovaly pod záštitou Czech Trade Scandinavia na mezinárodním veletrhu Elmässan ve Stockholmu.
 

Elmässan je tradiční největší výstavní akcí ve Švédsku zaměřenou na obory, jako je exteriérové a interiérové osvětlení; dále na výrobce elektro komponentů (spínače, baterie, solární panely, čidla, alarmy, měřiče, pojistky, elektronářadí, světelná regulace, inteligentní domácí systémy, kabely atp.). Mezi návštěvníky veletrhu se řadí především nákupčí, elektrotechničtí inženýři, konzultanti v oblasti elektro, projektoví manažeři ve stavebnictví, architekti a designéři, developeři a majitelé nemovitostí. Letošního ročníku se zúčastnilo více než 220 vystavovatelů.

Hlavním organizátorem české účasti byla stockholmská kancelář agentury CzechTrade, na jejímž stánku se představily tři společnosti z ČR, s nimiž se setkali i velvyslanec Jiří Šitler a zástupce velvyslance Jan Buben a jednali o dalších možnostech pomoci českým firmám na švédském trhu.

Společnost AMiT je přední český výrobce řídicích systémů, počítačů a elektroniky pro průmyslovou automatizaci. Specialista na zakázkový vývoj a výroba elektroniky pro průmysl.

Firma ENIKA.CZ, jenž je jedním z nejvýznamnějších výrobců systémů bezdrátového ovládání s vlastní vývojovou základnou a spolehlivě fungující distribuční sítí v mnoha zemích Evropy.

Společnost Lamberga specializující se na vývoj a výrobu LED osvětlení do veřejného prostoru, průmyslových areálů, obchodních center nebo parkovišť. Produktové řady svítidel sami navrhují, vyrábí, instalují i servisují. Lamberga, která se zúčastnila Elmässan již potřetí, se ve Švédsku soustředí především na osvětlení průmyslových areálů.

Jan Buben, zástupce velvyslance

Autoři fotografií: Jan Buben a Jaromír Zaoral

Galerie


Elmässan 2016