česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jan Buben
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy na Travel News Market ve Stockholmu

Celkem 10 českých firem společně se sdružením cestovního ruchu Střední Moravy se v rámci projektu ekonomické diplomacie (PROPED) účastnilo 7. listopadu veletrhu cestovního ruchu Travel News Market 2019 ve Stockholmu. Součástí projektu byl specializovaný B2B seminář se švédskými partnery, který velvyslanectví společně s agenturou CzechTourism zajistilo v prostorách veletrhu, na kterém se české firmy mohly prezentovat a navázat spolupráci s partnery. Veletrh sice umožňoval klasický partnering, ale díky cílené kampani se podařilo sezvat na B2B seminář celkem 15 švédských subjektů.

Travel News Market je největším B2B veletrhem v oblasti cestovního ruchu ve Švédsku. Jedná se o poměrně mladý veletrh, který se však mimořádně dynamicky rozvíjí a jehož oblíbenost každým rokem stoupá. V letošním roce se akce zúčastnilo 220 vystavovatelů a navštívilo jej 1300 nákupčích, především z řad tour-operátorů, cestovních kanceláří a agentur z oblasti MICE, Business i Leisure Travel nejen ze Stockholmu a celého Švédska, ale rovněž agenti ze sousedních zemí. Na veletrhu byly přítomné prezentace vesměs všech evropských zemí, ale i Izraele, USA, Filipín, Číny, Srí Lanky, Thajska, Malajsie, Mexika a dalších latinsko-amerických zemí apod. Účast ČR byla tedy nutností.

Švédsko zároveň představuje z hlediska incomingového turismu zajímavou destinaci: v prvním pololetí navštívilo ČR 67.619 švédských turistů (nárůst o 6,28 % oproti r. 2018), přičemž je registrováno 175.593 přenocování (nárůst o 5,5 %), tj. průměrná doba pobytu je velmi slušných 3,6 dne.

V letošním roce se prezentovalo celkem 10 firem: Prague Convention Bureau, CPI Hotels, Orea Hotels, Léčebné lázně Mariánské lázně, Tree of Life Lázně Bělohrad, Lázně Teplice, cestovní kancelář Kompas, cestovní kancelář Enthusia Travel, agentura Mondial a společnost Regiojet. Veletrhu se dále zúčastnila sdružení cestovního ruchu regionu střední Moravy. Několik dalších firem se zúčastnilo pouze katalogovou formou jako např. Chateau Mcely a další.

Nadstavbou projektu ekonomické diplomacie byla organizace specializovaného B2B semináře v prostorách veletrhu, na který se podařilo získat 15 švédských firem. Seminář zahájil zástupce velvyslance Jan Buben a firmy následně představila ředitelka CzechTourism Scandinavia Lucie Vallin. České firmy se tak mohly detailně prezentovat vybranému okruhu zájemců. Součástí semináře byla rovněž krátká přednáška Hany Krasové ze společnosti Amazing Places o kvalitě ubytovacích kapacit v ČR a prezentace dvou nejznámějších švédských travelblogerů Petera a Heleny Bergström o krásách ČR.

Účast na Travel News market a B2B seminář ve Stockholmu byly součástí rozsáhlejší roadshow CzechTourismu, která zahrnovala dánskou Kodaň i finské Helsinky.

 

 

Jan Buben, zástupce velvyslance, velvyslanectví ČR ve Stockholmu

přílohy

B2B invitation 752 KB PDF (Acrobat dokument) 8.11.2019

Sweden Roadshow flyer 626 KB PDF (Acrobat dokument) 8.11.2019

Galerie


Travel News Market 2019