česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zájem o české firmy na Nordic Life Science Days 2017 ve švédském Malmö

Nordic Life Science Days je největším skandinávským a jedním z největších veletrhů / partneringovou akcí a zároveň konferencí svého druhu v Evropě, kterého se účastní nejvýznamnější subjekty sektoru Life Sciences (biotechnologie, genetika, neurologie, farmacie a zdravotnická technika), ale rovněž zástupci vědecko-výzkumných organizací a pracovišť. Letošního ročníku se zúčastnily české společnosti Apigenex, Mercachem, Quinta – Analytika, MediTox, i&i Prague a dále zástupci Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR a Centrum technologického transferu Masarykovy Univerzity Brno.

Veletrh Nordic Life Science Days 2017 se konal premiérově v Malmö s přesahem do dánské Kodaně. Farmaceutický průmysl a Life sciences jsou ve Švédsku natolik dominantní, že disponuje hned dvěma centry: koridorem mezi Uppsalou a Stockholmem a právě oblastí Malmö / Lund a dánské Kodaně, které se někdy přezdívá Medicon Valley.

České firmy a výzkumné instituce se Nordic Life Science Days 2017 mimo jiné i díky přispění ze strany MZV (projekty ekonomické diplomacie - PROPED) účastnily pod jednotným stánkem České republiky „Land of Life sciences“, který pro veletrh zajišťovala agentura CzechInvest. Tento krok se ukázal jako velmi úspěšný, neboť stánek umožnil českým subjektům výraznější expozé a poskytl jim lepší možnosti. Realizace vlastního stánku by pro jednotlivé firmy, které nepatří k nadnárodním farmaceutickým koncernům, bylo nad jejich možnosti. O české firmy byl mimořádný zájem a mnohé měly za 2 dny více než 20 předem smluvených jednání v rámci partneringového systému.

Zúčastněné firmy nejsou v regionu nováčky, nejen pro svou opakovanou účast, ale především proto, že mnohé z nich již pro severské partnery provádí buď klinické testování, nebo na základě konkrétní poptávky vyvíjí specializovaná farmaceutika či postupy v genetice a neurologii či nabízí hotový produkt. Na vědecké úrovni probíhá spolupráce se švédskou Lund University.

Vedle světoznámé AstraZeneca se z předních švédských společností veletrhu zúčastnily např. společnosti APL, Elekta, Getinge, Meda AB, SOBI, Recipharm, SwedenBIO, SWELife, Uppsala Bio a další. Z nadnárodních společností byly zastoupeny všichni lídři na trhu jako např. Sanofi, Bayer Pharma, Roche, Novo Nordisk, Johnson & Johnson, Pfizer apod.

Příští ročník NLSD se bude konat opět ve Stockholmu, a to ve dnech 10.-12. září 2018, na kterém by ČR a české firmy opět neměly chybět.

 

 

 

Jan Buben, zástupce velvyslance, velvyslanectví ČR ve Stockholmu

přílohy

brochure 2 MB PDF (Acrobat dokument) 13.9.2017

wallpaper 3 MB PDF (Acrobat dokument) 13.9.2017

Galerie


Nordic Life Science Days 2017