česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jan Buben
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých firem obranného a bezpečnostního průmyslu ve Švédsku

Útvar přidělence obrany a velvyslanectví ČR ve Stockholmu uspořádaly u příležitosti oslav Dne ozbrojených sil ČR dne 12. června 2018 v prostorách velvyslanectví prezentaci českých firem obranného a bezpečnostního průmyslu ve Švédsku.

Prezentace, kterou uvedl velvyslanec ČR ve švédsku Jiří Šitler a přidělenec obrany brig. generál Libor Štefánik, se zúčastnily firmy Česká zbrojovka Uherský brod, První brněnská strojírna Velká Bíteš a Omnipol zastupující firmy Era a.s., Mesit a Aero Vodochody.

Cílem prezentace českých firem bylo jejich propojení se švédskými partnery, ať již z firemního sektoru, tak s představiteli švédského Ministerstva obrany či agentur zodpovědných za nákup vojenské techniky a dále navázat na jejich předešlá jednání/prezentace ve Švédsku.

Na švédské straně se vedle zástupců Ministerstva obrany, vyzbrojovací agentury Swedish Defence Material Administration (FMV) a Švédské asociace obranného průmyslu (SOFF) dále zúčastnili zástupci švédských firem SAAB, CBJ Tech, SAS Institute a další.

České firmy měly prostor na krátké prezentace a následně byl dán prostor pro individuální jednání se švédskými firmami a během následné recepce ke Dni ozbrojených sil ČR jednat i s představiteli Ministerstva obrany a dalších institucí.

Význam akce potvrdily nejen přítomnost dvou zástupců tak významné firmy, jakou je SAAB, ale především pozvání pro První brněnskou strojírnu k dalším jednáním v prostorách SAABu, která se uskutečnila následující den.

Prezentace českých firem je dalším z kroků podpory obranně-průmyslové spolupráce mezi Českou republikou a Švédskem ze strany velvyslanectví ČR, kterou rámují pravidelné Česko – švédské dny obranného průmyslu, jejichž první kolo se konalo v říjnu 2016 ve Stockholmu a druhé kolo v září 2017 v Praze a moravských městech Staré Město, Uherský Brod a Velká Bíteš. S ohledem na rozsah obranně-průmyslové spolupráce mezi ČR a Švédskem se počítá se třetím kolem tohoto úspěšného podniku v roce 2019. Akvizice firem bude probíhat v závěru roku 2018 a případné zájemce prosíme sledovat webové stránky velvyslanectví ČR ve Stockholmu a relevantních asociací a organizací (AOBP, MO ČR).

 

 

Jan Buben, zástupce velvyslance, Velvyslanectví ČR ve Stockholmu

Galerie


Prezentace firem obranného a bezpečnostního průmyslu