česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Stockholmský seminář pro české firmy se zájmem o spolupráci s Vattenfall Services Nordic AB

Ve dnech 24. a 25. května 2016 proběhl ve spolupráci se skandinávskou kanceláří agentury CzechTrade dvoudenní seminář pro české firmy se zájmem o navázání sub/dodavatelské spolupráce s největší servisní firmou ve švédském energetickém průmyslu Vattenfall Services Nordic AB.

Semináře se zúčastnilo celkem 10 potencionálních dodavatelů z České republiky, kteří projevili zájem a svým profilem odpovídali poptávce švédského partnera.

Jedná se o následující české firmy, které byly zastoupeny celkem 17 osobami:

Bohemia Müller, s.r.o.  http://www.bohemiamuller.cz/en/

SAFE4U s.r.o.http://safe4u.eu/en/sluzba/technologicke-celky/

Union Grid s.r.o. (transenergy) http://www.transenergy.cz/en

ETD Power Transformers http://www.etd-bez.cz/en

EXMONT-Energo a.s. http://www.exmont.cz/profile.html

MAWER www.mawercompany.com

TERMOSTAV MRAZ –CZ s.r.o. http://www.termostav-mraz.cz/

ZK - TERMOCHEM s.r.o. http://www.termochem.cz/en/about-us.html

MPOWER Engineering a.s. http://www.mpowergroup.eu/en/products-and-services.html

VITKOVICE POWER ENGINEERING a.s. http://www.vitkovice.cz/

Velvyslanectví ČR ve Stockholmu a Czechtrade přípravou a uskutečněním tohoto semináře umožnily jak velkým, tak i středním a malým českým firmám představit na švédském trhu portfólio svých nabízených technologií, výrobků a služeb v oblastech výstavby, údržby a servisu sítí vysokého napětí a energetických zdrojů. Na švédské straně byli partnery manažeři, techničtí ředitelé a zástupci nákupu jednotlivých divizí firmy Vattenfall AB a Vattenfall Services Nordic AB. V rámci setkání proběhla první den prezentace švédského partnera, informace o jeho nákupních procesech, způsobu výběru dodavatelů a stávajících a plánovaných projektech. Následující den čeští dodavatelé na půdě Velvyslanectví ČR představili v rámci individuálních prezentací své výrobní programy a sub/dodavatelské kapacity jak v oblasti materiálu, tak i služeb. Dvoudenní dodavatelský seminář byl ukončen společným slavnostním obědem, dávaným velvyslancem ČR Jiřím Šitlerem, a závěrečnou diskuzí na Velvyslanectví ČR ve Stockholmu.

Stockholmský seminář proběhl v přátelské a otevřené atmosféře, všichni účastníci, jak z české, tak švédské strany, se aktivně připraveného programu účastnili, prezentace měly vysokou úroveň a byly předneseny profesionálním způsobem. Při osobních rozhovorech v rámci závěrečné diskuze zaznívala z obou stran pouze pozitivní hodnocení.

Ing. Naděžda Homolová, zástupkyně VZÚ Stockholm