česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: NLSD
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nordic Life Science Days 2018 ve Stockholmu

Nordic Life Science Days je největším skandinávským a jedním z největších veletrhů / B2B akcí svého druhu v Evropě, kterého se účastní nejvýznamnější subjekty sektoru Life Sciences (biotechnologie, genetika, neurologie, farmacie a zdravotnická technika), ale rovněž zástupci vědecko-výzkumných organizací a pracovišť. České firmy a výzkumné instituce se Nordic Life Science Days 2018 mimo jiné i díky podpoře MZV (projekty ekonomické diplomacie - PROPED) účastnily pod jednotným stánkem České republiky „Land of Life sciences“, který pro veletrh zajišťovala agentura CzechInvest.

Letošního ročníku se zúčastnily české společnosti Apigenex, Enantis, Generi Biotech, MediTox, Oncomed, Quinta – Analytica, Riocath a dále zástupci Biologického Centra Akademie věd ČR, Centra technologického transferu Karlovy Univerzity a Masarykovy Univerzity Brno a Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Realizace samostatné prezentace ČR se ukázala jako velmi úspěšná, neboť stánek umožnil českým subjektům výraznější expozé a poskytl jim lepší možnosti. Zřízení vlastního stánku by pro jednotlivé firmy, které nepatří k nadnárodním farmaceutickým koncernům, bylo nad jejich možnosti. Jestliže se v roce 2016 zúčastnily tři firmy a jedna vědecká instituce, v roce 2017 již pět firem a dva vědecké subjekty, tak v roce 2018 se již jednalo o sedm firem a čtyři vědecké subjekty, což jen dokládá, že stále více subjektů shledává účast na této akci za prospěšnou a důležitou.

O české firmy byl mimořádný zájem a mnohé měly za 2 dny více než 20 předem smluvených B2B jednání v rámci partneringového systému. Zúčastněné firmy nejsou v regionu nováčky, nejen pro svou opakovanou účast, ale především proto, že mnohé z nich již pro severské partnery provádí buď klinické testování, nebo na základě konkrétní poptávky vyvíjí specializovaná farmaceutika či postupy v genetice a neurologii či nabízí hotový produkt. Na vědecké úrovni probíhá spolupráce se švédskou Lund University.

Příští ročník NLSD se bude konat opět ve Stockholmu, a to počátkem září 2019, na kterém by ČR a české firmy opět neměly chybět. S ohledem na přítomnost klíčových hráčů v oboru (AstraZeneca, Sanofi, Bayer Pharma, Roche, Novo Nordisk, Johnson & Johnson, Pfizer a řady předních švédských společností) a perspektivu farmaceutického průmyslu a Life sciences ve Švédsku (země disponuje hned dvěma centry: koridorem mezi Uppsalou a Stockholmem a oblastí Malmö / Lund a dánské Kodaně, které se někdy přezdívá Medicon Valley), doporučuje případným zájemcům sledovat webové stránky velvyslanectví ČR ve Stockholmu a agentury CzechInvest.

 

 

Jan Buben, zástupce velvyslance, velvyslanectví ČR ve Stockholmu

 

přílohy

brochure 2 MB PDF (Acrobat dokument) 11.9.2018

wallpaper 3 MB PDF (Acrobat dokument) 11.9.2018

Galerie


NLSD 2018