česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Markéta Trnková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předsedkyně Švédsko-česko-slovenského spolku v Praze oceněna

Mezinárodní koordinační výbor zahraničních Čechů pořádal ve dnech 27. - 28. září v prostorách Národního muzea konferenci na téma "Krajané v době globalizace", které se zúčastnilo na 90 hostů ze 14 zemí světa.

Úvodní projev pronesl státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek a zvláštní zmocněnec Ministerstva zahraničních věcí ČR pro krajanské záležitosti Jaroslav Kantůrek. Na setkání dále zaznělo 17 příspěvků z různých zemí světa a místních odborníků na krajanskou problematiku. V průběhu konference vystoupil také předseda Stálé komise Senátu pro krajany v zahraničí Tomáš Grulich.

Mezinárodní koordinační výbor zahraničních Čechů ve spolupráci s ministerstvem zahraničí ČR udělil pěti významným krajanům "Ocenění za dlouholetou práci pro krajanské komunity, za péči o české kulturní dědictví v zahraničí a za budování dobrých vztahů mezi zahraničními Čechy a Českou republikou".

Mezi oceněnými byla také Jitka Vykopalová, předsedkyně Švédsko-česko-slovenského spolku ve Stockholmu. Jitka Vykopalová byla také jednou z přednášejících v programu konference a pronesla řeč na téma "Češi ve Švédsku v době globální".

Mezinárodní setkání zahraničních Čechů se koná od roku 1998 v Praze každé dva roky.

Více informací naleznete na stránkách MZV.

Galerie


Konference na téma "Krajané v době globalizace" a předání ocenění