česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: České centrum Stockholm
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Fokus – Český pavilon udržitelné budoucnosti

Velvyslanectví České republiky ve spolupráci s Českým centrem Stockholm připravily v rámci projektu zaměřeného na naplňování Agendy 2030 a jejich cílů udržitelného rozvoje, projekt „vize lepší budoucnosti“ pro podporu Agendy 2030.

Celá akce byla složena ze tří dílčích projektů formou výstavního venkovního pavilonu – kontejnerů, a to po dobu 3 měsíců v termínu od 1. 7. do 30. 9. 2022.

První projekt, vernisáž interaktivní výstavy v rozšířené realitě AR Innovations for Sustainable Europe byl věnovaný cílům udržitelného rozvoje. Projekt byl připravený ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR, českým startupem Musashi a ilustrátorem Pavlem Fuksou. Byl doprovázen bohatým diskusním programem, koncertem české hudebnice a zpěvačky Never Sol a francouzské kapely Imperial Kikiristan.

Druhý vystavený projekt Laboratoř pro budoucnost byl veden kurátorkou Veronikou Pařízkovou. Představil inovativní projekty, vize a myšlenky v oblasti udržitelného designu. Velký úspěch sklidil díky hojnosti vystavovaných firem a umělců a byl zhodnocen specialisty pražské Vysoké školy chemicko-technologické.

Třetí projekt Udržitelná móda proběhl formou menšího jednodenního festivalu s pestrým programem s názvem Slow Fashion Show. Obsahem byla panelová diskuse a několik přednášek odborníků a talentovaných českých módních návrhářů. Festival byl zakončen módní přehlídkou studentských prací na téma udržitelnosti, ve spolupráci s Monikou Pizur a platformou Slow Fashion Show. Celou akci moderovala přední česká moderátorka a dramaturgyně Radia Wave Veronika Ruppert.

Projekt byl spolufinancován z prostředků Ministerstva zahraničních věcí v rámci aktivit na podporu implementace Agendy 2030 pro udržitelný rozvoj. Úspěšně realizovaný projekt Fokus – Český pavilon udržitelné budoucnosti měl velký ohlas, pomohl k propagaci České republiky, a to především u mladé generace.

Galerie


Fokus – český pavilon udržitelné budoucnosti