česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jitka Vykopalová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Školská a kulturní spolupráce mezi městy Katrineholm a Karlovy Vary

Velvyslanec České republiky Jiří Šitler navštívil 28. září Katrineholm, kde se sešel se starostou města Göranem Dahlströmem a jeho náměstkem pro školství Johanem Söderbergem, aby se seznámil s dlouholetou spoluprací Katrineholmu s Karlovymi Vary, která se týká řady oblastí: kromě školství rovněž i kultura či technická správa. Jedná se o zcela příkladnou spolupráci měst z České republiky a Švédska, nejlepší svého druhu na úrovni měst a obcí.

Během jednání se starostou města byly diskutovány rovněž formy ekonomické spolupráce a komunální politika v ČR a Švédsku. Setkání se zúčastnily i učitelky mateřských škol z Karlovarska a jejich katrineholmské partnerky společně s předsedkyní Katrineholmského klubu řeči a kultury Jarmilou Kocourkovou.

Velvyslanec během návštěvy Katrineholmu navštívil přípravnou třídu ve školce Nyhemsskola, kde projekt spolupráce obou měst letos slaví již 10leté výročí. Švédské děti znají české pohádkové postavičky včetně například Krtečka, který je velkým kamarádem švédského skřítka Trolleho, ovládají základní české pozdravy a mají mezi svými šestiletými vrstevníky v České republice mnoho kamarádů. Projekt byl v roce 2014 Evropskou komisí vyhodnocen jako nejlepší v rámci tehdejší programu Comenius.

Galerie


Katrineholm