english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

NÁVRAT DO ČR, podmínky vstupu, karanténa - aktualizace k 1.7.2020

(Archivní článek, platnost skončena 01.02.2021 / 03:30.)

S platností od 1.7.2020: pokud osoby vstupující na území ČR trávily posledních 14 dnů v Austrálii nebo na Novém Zélandu (země z epidemiologického hlediska „zelené“) a nepobývaly v jiných zemích „červeně“ označených více než 12 hodin, NEMUSÍ předkládat negativní test na COVID19 a NEMUSÍ ani absolvovat 14 denní karanténu.
 

Rozdělení zemí na skupiny podle míry rizika epidemiologické nákazy ("SEMAFOR") a informace pro vstup do ČR dle tohoto rozdělení poskytuje Ministerstvo zahraničních věcí. Seznam zemí s nízkým epidemiologickým rizikem je v příloze. Seznam země zelené (PDF, 224 KB)

Okruh osob, kterým je vstup do ČR dovolen, je vymezen v tabulce Ministerstva vnitra ČR, viz bod  2 - Pravidla pro vstup osob na území ČR dle ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví, resp. tabulka níže. 

UPOZORŇUJEME, že občané Austrálie a Nového Zélandu (tedy zemí s nízkým rizikem epidemiologické nákazy, "zelené" země), NEMOHOU na základě reciprocity Austrálie a Nového Zélandu, které neumožňují vstup občanů ČR, do ČR vstupovat, až na výjimky již dříve schválené. 

Pro překročení státní hranice ČR při cestě do místa bydliště  lze využít veřejnou hromadnou dopravu a taxislužbu a není potřeba předkládat další potvrzení pro tranzit. Po příletu do evropských letišť je možné vyzvednutí rodinným příslušníkem, bez dalšího omezení. 

V případě příznaků počínajícího infekčního onemocnění je nutné bezodkladně kontaktovat ošetřujícího praktického lékaře nebo jakékoliv lékařské zařízení. Při přechodu státních hranic budou prováděny kontroly příznaků onemocnění (např. měření teploty).

Pravidla pro vstup a karanténní opatření je k nalezení na stránkách Ministerstva vnitra ČR

Aktuální Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR platné od 1.7.2020 je k nalezení v příloze. Ochranné opatření 1.7.2020 (PDF, 278 KB)

Tabulka vstupu do ČR 1.7.2020 (PDF, 200 KB)