english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní tranzit přes Austrálii

Na základě informace Ministerstva zahraničních věcí a obchodu NSW (DFAT NSW) zveřejňujeme  informaci o možnostech mezinárodního tranzitu přes Austrálii a informace o omezeních a dalších podmínkách pro tranzit v jednotlivých australských státech a teritoriích:

Základní informace o možnostech mezinárodního tranzitu přes Austrálii a vízech jsou na stránkách Ministerstva vnitra AUS, resp. zde.

1. Tranzit kratší než 8 hodin: 

Pro tranzit Austrálií, který je kratší než 8 hodin, není potřeba žádat o výjimku pro tranzit, tranzitní vízum (občané ČR spadají do kategorie cestujících, kteří nepotřebují tranzitní víza, pokud tranzit nepřesáhne 8 hodin, viz zde) ani výjimku z karantény. 

2. Tranzit delší než 8 hodin (8-72 hodin):

V případě tranzitu přes Austrálii v rozmezí 8-72 hodin, je potřeba požádat o tranzitní vízum. Pokud elektronický systém v rámci žádosti o tranzitní vízum vyžaduje pořízení otisků prstů, je nutné uvést, že odebírání otisků prstů v současnosti není možné (systém požadavek generuje automaticky, přičemž vízová centra např. na Novém Zélandu nejsou otevřená). 

V případě tranzitu delšího než 8 hodin (8-72 hodin) je nutné  a absolvovat karanténu v určených zařázeních. Pro tranzit přes  New South Wales /Sydney  je potřeba  rovněž požádat o výjimku z povinnosti absovovat celý karenténní pobyt.

3. V případě  tranzitu delšího než 72 hodin, je nadále nutné žádat o vyjímku k tranzitu.

Cestujícím transitujícím přes Austrálii není umožněno odlétat z jiného letiště než z  místa jejich příletu do Austrálie.

Upozornění: Všichni cestující do Austrálie (počínaje od 22. ledna 2021),  a to včetně osob tranzitujícíh,  jsou povinni před  nástupem do letadla předložit negativní PCR test, ne starší než 72 hodin.