english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zjednodušení systému udělování australských víz pro české studenty

Department of Immigration and Citizenship (Ministerstvo pro imigraci a občanství) přeřadil české žadatele o australská studentská víza z imigrační rizikové skupiny 2 do skupiny 1.

Dne 29.8.2008 obdržel ZÚ Canberra informaci od Department of Immigration and Citizenship (Ministerstvo pro imigraci a občanství), v němž jsme byli informováni o přeřazení českých žadatelů o australská studentská víza z imigrační rizikové skupiny 2 do skupiny 1 (5 = nejrizikovější a 1=nejméně riziková) a to k 1.9.2008.

K tomuto přeřazení došla australská strana vyhodnocením míry zneužívání studentských víz českými občany pro jiné než studijní účely v období 2007-2008 a dospěla k názoru, že čeští studenti jsou z tohoto pohledu nerizikovou skupinou.

Tímto krokem dojde podle vyjádření australské strany k dalšímu výraznému zjednodušení žádostí o australská studentská víza typů 570 - English language (ELICOS), 571 - School, 573 - Higher Education, 574 - Postgraduate Research a 575 Non Award.

Zásadní změnou a positivním posunem je možnost podávat žádosti o vízum prostřednictvím internetu. Internetové žádosti lze podávat na adrese www.immi.gov.au a nebo přímo na www.immi.gov.au/e_visa/students.htm. Po vložení žádosti prostřednictvím internetu je každý žadatel automaticky informován prostřednictvím emailů o stavu své žádosti a rovněž může na internetových stránkách sledovat stav své žádosti.