english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Sydney
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevření honorárního konzulátu ČR v Nuku´alofa

Ode dne 28.11.2022 je otevřen Honorární konzulát ČR v Nuku´alofa, Království Tonga. 

Honorární konzulát je k dispozici občanům ČR, kteří navštíví Nuku´alofa, v případě nouzových situací, ve kterých se občané ČR ocitnou, předávání cestovních dokladů, atd. Honorární konzulát rovněž reprezentuje Českou republiku v oblasti obchodu a kultury. Honorární konzulát je v úzkém kontaktu s místní komunitou a spolupracuje s místními úřady.

Slavnostního otevření se zúčastnil velvyslanec ČR v Austrálii Tomáš Dub a generální konzulka ČR v Sydney Zuzana Slováková za přítomnosti premiéra, předsedy parlamentu, členů královské rodiny a čtyř desítek významných hostů z řad diplomatického sboru a místních politických a hospodařských kruhů. 

Novou honorární konzulkou ČR je paní Robina Nakao, která v Nuku´alofa dlouhodobě žije. Paní Robina Nakao byla jmenována honorární konzulkou na období pěti let.

Adresa a kontaktní údaje Honorárního konzulátu ČR v Perthu:
adresa úřadu: Federal Pacific House, Taufa´ahau Road, Nuku´alofa, Království Tonga
tel.: +676 24 345
mail: nukualofa@honorary.mzv,cz          
úřední hodiny: pondělí - pátek 08:30 – 17:30, po předchozím objednání

Náhledový obrázek: (zprava) Generální konzulka ČR v Sydney Zuzana Slováková, Honorární konzulka ČR na Tonze Robina Nakao, velvyslanec ČR v Austrálii Tomáš Dub, premiér a úřadující ministr zahraničních věcí Tonžského království p. Siosi Sovaleni (ctihodný Hu'akavemeiliku) a předsedy parlamentu Lord Fakafanua. 

Delegace ČR spolu s honorárními konzuly členských zemí EU na Tonze.

Delegace ČR spolu s honorárními konzuly členských zemí EU na Tonze.