english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výpis z Rejstříku trestů ČR

Prostřednictvím Generálního konzulátu ČR v Sydney si můžete zažádat o výpis z Rejstříku trestů (dále jen RT) České republiky následujícími způsoby:

 

1. Osobní podání žádosti

-         pro vydání výpisu z RT není nutné vyplňovat žádost. Žádost bude vygenerována během Vaší návštěvy

-         musíte předložit platný občanský průkaz nebo cestovní pas ČR (občané ČR)

-         standardně můžeme vyhotovit překlad výpisu do anglického jazyka

-          vyhotovený výpis z RT ČR je vydán  u občanů ČR zpravidla na počkání, v případě žádosti o informace z rejstříku trestů další země EU je dokument k dispozici cca do 10 dnů.

Platba je možná v hotovosti nebo kartou.


Pro urychlení vyřizování žádostí prosím  čtěte pozorně následující  informace:

2. Korespondenční podání

Pro vydání výpisu z RT je nutné zaslat kompletně vyplněnou žádost.Váš podpis na žádosti musí být ověřen JP (Justice of the Peace) nebo honorárním konzulárním úřadem ČR v Austrálii/na Novém Zélandu.

K žádosti připojte kopii vašeho platného identifikačního dokladu (platný občanský průkaz nebo platný cestovní pas), rovněž ověřenou JP (Justice of the Peace) nebo honorárním konzulárním úřadem ČR v Austrálii/na Novém Zélandu.

K žádosti nezapomeňte uvést svůj funkční emailový a telefonní kontakt a v případě zasílání výpisu poštou adresu , kam bude Výpis z rejstříku trestů ČR zaslán. (Austrálie, Nový Zéland) 

Žádost musí být zaslána v poštovním styku, Generální konzulát nemůže přijímat žádosti zaslané elektronicky (prostřednictvím e-mailu).

 

Pokud máte zájem o překlad do anglického jazyka, uveďte, prosím v záhlaví žádosti „MÁM ZÁJEM O PŘEKLAD“.

Žádosti zasílejte na tuto adresu: Consulate General of the Czech Republic, P.O.Box 132, Vaucluse, NSW 2030, Australia.


Správní poplatek

Poplatky za vyhotovení výpisu a za ověření překladu jsou uvedeny v sazebníku konzulárních poplatků pod kódy č. 162b, 152b a 151c (výše konzulárních poplatků se mění vždy k prvnímu dni v měsíci dle aktuálního kurzu CZK/AUD).

Úhradu poplatků je možné provést pouze v australských dolarech a může být provedena buď push platbou nebo bankovní převodem (v případě, že této služby využijete, bude vám přesná informace o způsobu platby zaslána po obdržení kompletní žádosti na Vaši e-mailovou adresu).

Výše konzulárních poplatků se mění vždy k prvnímu dni v měsíci dle aktuálního  kurzu CZK/AUD. V měsíci ČERVNU činí částka za vystavení výpisu z rejstříku trestů fyzických osob s vyhotovením překladu do Aj a následným ověřením překladu AUD 71,-  +  případné poštovné (viz informace níže)

Vyhotovený výpis lze buď zaslat poštou nebo elektronicky (sken výpisu s překladem a příslušnými ověřeními):

1. Pokud je pro žadatele dostačující zaslání skenu výpisu (s překladem a příslušnými ověřeními), prosíme do záhlaví žádosti uvést text „ŽÁDÁM O ZASLÁNÍ SKENU VÝPISU NA UVEDENOU E-MAILOVOU ADRESU“. Je zároveň nutné uvést funkční e-mailovou adresu, na kterou bude výpis zaslán (ve formátu .pdf). V tomto případě žadatel nehradí poštovné. V rámci urychlení vyřizování žádostí prosím zvolte pouze jednu variantu.

 UPOZORNĚNÍ:

U příslušného AUS/NZ orgánu, který výpis z RT požaduje, si s předstihem ověřte, zda dostačuje pouhý  sken dokumentu. Generální konzulát nemůže následně zasílat originál výpisu na vlastní náklady.

Vyhotovený výpis je zaslán obratem na e-mailovou adresu žadatele.


Poštovné

2.Pokud žadatel požaduje zaslání originálu výpisu s překladem poštou, hradí poštovné sám.

Žadatelé z Austrálie -  k žádosti  přiložte   předplacenou obálku  Express Post, nebo Registered Post s možností sledování zásilky.

Žadatelé z Nového Zélandu -   poplatek AUD 29 – kurýrní služba, doručení zpravidla do 7 pracovních  dnů (umožňuje on-line tracking

 

V případě dalších dotazů nás prosíme kontaktujte na e-mailové adrese czechpoint_sydney@mzv.cz.

 

Žádosti prosíme zasílejte na tuto adresu:

Consulate of the Czech Republic

P.O.Box 132

Vaucluse, NSW 2030

Australia

 

 

 

přílohy

Žádost o výpis z Rejstříku trestů ČR 30 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 17.10.2018