english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Krajánek ve světě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Krajánek ve světě zahajuje druhé kolo zápisů do online výuky pro školní rok 2022/2023

Spolek Krajánek ve světě ve spolupráci s Českou asociací pro druhou polovinu srpna opět otevřeli možnost se zapsat do interaktivních online kurzů češtiny.
 

Od konce září na všechny děti opět čeká inspirativní a kreativní online výuka a čeští kamarádi ze všech koutů světa. Přidáno je navíc více časů, které jsou vhodné i pro rodiny mimo evropské časové pásmo.

Případní zájemci se mohou nezávazně přihlásit do konce srpna. Druhé kolo online přijímacích pohovorů (zápisů) bude probíhat v září od 5. 9. do 14.9.

Bližší informace o jednotlivých kurzech a jejich obsahu naleznete zde: https://www.krajanekvesvete.cz/vyuka/popis-kurzu/ 

Dny a časy jednotlivých kurzů jsou pak vypsány na stránce jednotlivých kurzů

Ve školním roce 2021-2022 navštěvovalo kurzy celkem 125 žáků z 27 států na pěti kontinentech. Všechny děti se toho nejen spoustu naučily, ale také si našly ve třídě kamarády a ve spolupráci s rodiči se daří v nich dlouhodobě podporovat vztah k češtině a České republice.

 

O PROJEKTU - Distanční online výuka českého jazyka je uzpůsobena specifikům českých žáků žijících dlouhodobě v zahraničí. Projekt je zaměřen především na děti, které nemají přístup k výuce češtiny (například nežijí v místě, jež má aktivní krajanskou školu nebo krajanský spolek, který výuku češtiny organizuje, popřípadě výuka poskytovaná krajanským spolkem nepokrývá jejich potřeby). Cílem projektu je vytvoření systému, který by umožnil dětem přístup k výuce, učebním pomůckám přizpůsobeným specifickým požadavkům multilingvních dětí a vytvoření inkluzivních tříd tvořených dětmi žijícími v zahraničí.