english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Sculpture by the Sea v Sydney

Ve dnech 22. 10. - 8. 11. 2015 probíhá v Sydney již 19. ročník sochařské výstavy Scuptures by the Sea. Jedná se o jednu z největších volně přístupných venkovních expozic na světě, během tří týdnů ji shlédne na 500 tisíc návštěvníků.

Konzulát České republiky v Sydney je partnerem české účasti na této výstavě, která je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších kulturních událostí v Sydney.

Výstava v letošním roce na 2 km výstavní plochy mezi plážemi Bondi a Tamarama představuje více než 107 uměleckých děl z Austrálie a dalších 18 zemí světa (např. Brazílie, USA, Kanady, Chile, Dánska, Velké Británie, Německa, Itálie, Polska, Slovenska, Jižní Koreje, Thajska nebo Švédska).

Českou republiku reprezentuje výtvarník Jakub Geltner. Jeho interaktivní expozice nazvaná „Nest06“ je součástí projektu Hnízda, který je zaměřený hlavně na fasádní krajinu a na to, jak města vypadají.

Měli jste někdy pocit, že vás někdo sleduje? Možná to nebyl jen pocit…..

http://sculpturebythesea.com/live-feed-jakub-geltners-nest-06/

J.Geltner

J.Geltner

J.Geltner

J.Geltner

J.Geltner

J.Geltner

Jakub Geltner (*13.12.1981)  

Jakub Geltner je výtvarník z nové generace mladých umělců, který se zabývá zejména instalacemi ve veřejném prostoru, 3D vizualizacemi a fotomontážemi. Ve svém díle často zobrazuje témata spojená s rolí architektury a designu ve městě, sídlištní zástavbou či vlivem moderních technologií na člověka.