english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kontakty pro krajanské spolky a kluby, krajanské akce v roce 2019

Generální konzulát ČR v Sydney informuje o kontaktech pro krajanské spolky a kluby a avíza o krajanských akcích v ČR pro rok 2019.

Stejně jako v loňském roce, i v letos se uskuteční tradiční Týden češtiny ve světě, dnech 29.7 - 2.8.2019. Akci pořádá spolek Česká škola bez hranic ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce a Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Česká škola bez hranic i v tomto roce pořádá tábor s výukou českého jazyka (27.7. - 3.8.2019) cíleně zaměřený na děti krajanů žijící v zahraničí. Bližší informace ohledně doprovodných akcí - seminářů, kurzů pro vyučující či letního jazykového tábora budou dostupné na webové stránce České školy bez hranic.

Připomínáme, že užitečnou pomoc a metodickou podporu pro výuku českého jazyka v zahraničí poskytuje Ústav jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy.

Dům zahraniční spolupráce nabízí jak informace o českém vysokém školství pro zahraniční studenty na samostatném webu, tak i komunikační platformu pro zájemce o sdílení informací či metod v podobě elektronického časopisu Krajiny češtiny.

Pozornost výročím, která si budeme v tomto roce připomínat (30. výročí Sametové revoluce, 20. výročí vstupu České republiky do NATO a 15. výročí vstupu do EU), budou věnovat všechna veřejnoprávní média. Tradičním informačním kanálem pro krajany je Radio Praha, které kromě na míru vyrobených pořadů pro Čechy žijící v zahraničí provozuje i webovou stránku www.krajane.net.

Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí zřízená v roce 2017 zpřístupnila v červnu 2018 novou informační databázi "Užitečné informace pro Čechy žijící v zahraničí".