english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy na veletrhu Fine Food 2015 v Sydney

V rámci největšího potravinářského veletrhu na jižní polokouli Fine Food Australia se ve dnech 20. -23. 9. 2015 představilo v Sydney na společném stánku České republiky šest českých firem z oblasti gastronomie a hotelnictví. Návštěvníci veletrhu mohli nejen obdivovat krásný bílý i barevný porcelán karlovarské porcelánky G.Benedikt a kuchyňské zboží další karlovarské firmy Blex, ale mohli také ochutnat tradiční český medovník z kladenské pekárny Kompek, rozmanitý sortiment kvalitních českých čokolád firmy Carla ze Dvora Králové, zdravé bylinné sirupy jablonecké firmy Kitl a v neposlední řadě kvalitní české pivo firmy Czech Royal Beer.
 

České vystavovatele přivítali v Sydney velvyslanec ČR v Austrálii pan Martin Pohl a vedoucí K Sydney pan Hani Stolina.

Během veletrhu, na kterém bylo přítomno přes 900 vystavovatelů ze 45 zemí světa, proběhla řada obchodních jednání s vystavovateli a odborníky nejen z Austrálie a Nového Zélandu, ale také z Číny a Singapuru. Profesionální obchodní prezentace i sympatická komunikace českých vystavovatelů bezpochyby přispěla k šíření dobrého jména České republiky a jejích výrobků v Austrálii.

Účast českých firem byla možná i díky příspěvku Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva zemědělství a Ministerstva průmyslu a obchodu (agentury CzechTrade) v rámci Projektu ekonomické diplomacie.

Domníváme se, že se by účast firem z České republiky na veletrhu Fine Food mohla stát do budoucna tradicí a že bychom mohli stejně početnou skupinu českých vystavovatelů uvítat i v příštím roce na Fine Food 2016 v Melbourne.

Více o Fine Food Australia na: www.finefoodaustralia.com.au

 

Fine Food

  Czech Republic stand

Czech Republic stand 

 M. and M. Broucek - Kitl Australia

Czech stand

  M. Pohl, M. Kvíz

Carla chocolates   

Medline Honey Cake    G.Trojanová - Royal Czech Beer

  Carla