english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České hračky se představily v Sydney


Dne 7. dubna 2016 zorganizoval Generální konzulát České republiky v Sydney ve spolupráci se zahraniční kanceláří CzechTrade v Sydney prezentaci českých hraček pro australské nákupčí.
V rámci prezentační akce, kterou jako projekt ekonomické diplomacie finančně podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR, se představily jak tradiční ručně vyráběné české dřevěné, kovové a pletené hračky zavedených českých výrobců hraček, tak i novinky mladých českých firem. S úvodním slovem vystoupila generální konzulka České republiky v Sydney paní Hana Flanderová.

Česká republika je největším vývozcem hraček v Evropě. Oblast zábavy a volnočasových aktivit je také uvedena jako perspektivní obor v rámci aktualizované Mapy oborových příležitostí pro rok 2016 pro Austrálii i Nový Zéland. Vývoz hraček do Austrálie představuje více než 20 % celkového českého exportu do Austrálie a více než 19 % celkového českého exportu na Nový Zéland.

Největším distributorem českých tradičních ručně vyráběných hraček v Austrálii je v současné době firma Happy Go Ducky, která v roce 2016 zahájila nejen velkoobchodní a maloobchodní prodej, ale na svých webových stránkách nabízí i on-line prodej českých hraček pro australské zájemce (viz www.happygoducky.com.au). Bližší informace o firmě je možné získat i ve čtvrtletníku Trade Review, který vydává GK Sydney ve spolupráci s CzechTrade Sydney a jehož poslední číslo je k nahlédnutí zde.

Firma HappyGoDucky je výhradním zástupcem pěti významných českých hračkářských firem:

  • Náchodské firmy Kovap, která již od roku 1946 vyrábí mechanické plechové hračky pro děti a je držitelem certifikátu Bezpečná hračka a Hračka roku 2011;
  • Firmy Detoa z Albrechtic, která byla založena již v roce 1908 a je jednou z mála firem vyrábějících kvalitní dřevěné hračky v Evropě, z evropského dřeva a za použití kvalitních, certifikovaných a ekologicky nezávadných barev a laků;
  • Firmy Miva Vacov, která vznikla v roce 1992 jako výrobce dřevěných hraček na kolečkách, dřevěných hudebních hraček, dřevěných skládaček a dřevěných figurek;
  • Firmy Ceeda Cavity, která od roku 2005 nabízí zákazníkům kvalitní ekologické dřevené hračky – pohyblivé napodobeniny reálných dopravních a stavebních prostředků;
  • Firmy Dřevo dětem, která také vyrábí kvalitní dřevěné hračky a dřevěné doplňky jako jsou odrážedla, šlapadla, auta, vozíky, kočárky, postýlky, kuchyňky, závěsné dekorace nebo didaktické skládačky a doplňky do pokoje

V rámci prezentační akce bylo představeno také dřevěné odrážedlo nové generace české firmy Repello, které je jako jediné na trhu celoodpružené a nad ostatními konkurenty vyniká nejen funkčností, ale také svým krásným designem, je lehké a snadno sestavitelné. Re pello® je mladá značka, která vznikla v roce 2015. Její jádro tvoří dvojice Jiří Marján, zodpovědný za vývoj a konstrukci, a Pavol Mikuláš, dvorní designér značky.

Pro nákupčí z mateřských školek a dětských center byl předveden také unikátní český výrobek MagicBox firmy Projektmedia, jehož první prototyp byl vyroben v roce 2013. Jedná se o zařízení, které umožňuje interaktivní výuku dětí přímo na zemi, tj. je vhodné nejen pro zařízení předškolní výuky, ale i pro hendikepované děti.
MagicBox získal také řadu ocenění. V roce 2013 např. cenu Grand Prix na veletrhu For Toys, v roce 2014 - zlatou medaili za český výrobek roku a také se stal vítězem soutěže Česká inovace v kategorii Inovační hvězda.

V rámci projektu ekonomické diplomacie na podporu exportu českých hraček do Austrálie byla informace o výše uvedených českých firmách uveřejněna v prestižním specializovaném časopise „Toy and Hobby Retailer“, který je již 75 let předním australským časopisem v oblasti hračkářského průmyslu. Reklamní bannery o konání prezentační akce i informace o samotných firmách byly zveřejněny jak na první straně webu časopisu a v jeho elektronickém enewsletteru, tak se objeví i v dalším čísle tištěné verze časopisu, která vyjde 20. května 2016.

Mgr. Michaela Jeřábková, ekonomický diplomat, GK Sydney 

 

 

Galerie


Proped 7.4.2016