english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

LINET se představil australským zákazníkům

Česká společnost LINET je předním světovým výrobcem nemocničních lůžek, své výrobky vyváží do více než stovky zemí po celém světě. Mezi trhy, s nimiž firma počítá pro další mezinárodní expanzi, patří také Austrálie, kde nyní intenzivně hledá nové obchodní příležitosti. V tom ji podpořila také série říjnových setkání regionálního manažera společnosti Jiřího Mlcha se zástupci klíčových autorit pro zdravotnictví ve státech Queensland, Jižní Austrálie a ve státě Viktoria.

Setkání organizačně zaštítily zahraniční kancelář CzechTrade v Sydney ve spolupráci s velvyslanectvím ČR v Canberře a konzulátem ČR v Sydney. Cílem celé akce bylo oficiálně představit společnost LINET a její portfolio místním ministerstvům zdravotnictví a nákupčím zdravotnických zařízení. Jednání se rovněž zúčastnili ředitelé nemocnic, případně vedoucí pracovníci ošetřovatelských oddělení.

LINET největší potenciál australského trhu vidí v segmentu sofistikovaných lůžek pro oddělení ARO a JIP. Proto se setkání zaměřila na představení nejvyššího modelu Multicare s unikátní funkcí laterálního náklonu. Díky němu lůžko aktivně přispívá k prevenci zdravotních komplikací pacientů v kritickém stavu a personálu zase snižuje fyzickou námahu při některých ošetřovatelských úkonech.

Český výrobce v Austrálii působí prostřednictvím výhradní spolupráce s australskou distribuční firmou Active Medical. Ta LINET zastupuje ve všech státech Austrálie.

Společnost LINET vznikla v roce 1990. Portfoliem produktů pokrývá řešení určená pro intenzivní péči, běžná lůžková oddělení i pro domovy seniorů či léčebny dlouhodobě nemocných. Naprostá většina produkce je určena na export.