english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Středoevropské business fórum v Melbourne

V rámci tradičního Small Business Victoria Festivalu se pod patronací vlády Australského státu Victoria uskutečnilo dne 24. srpna 2016 v Melbourne Středoevropské business fórum. Kromě zemí V 4 (ČR, Maďarsko. Slovensko, Polsko) se ho zúčastnily i další středoevropské země Slovinsko a Rumunsko. Business fórum zorganizoval Generální konzulát Maďarské republiky v Melbourne ve spolupráci se Swinburne University of Technology.
 

„Small Business Victoria Festival“ se koná v Melbourne již tradičně v měsíci srpnu a je vždy dobrou příležitostí pro malé a střední podniky, aby se seznámily s novými možnostmi v podnikání, mohly si vzájemně vyměnit zkušenosti, získat cenné kontakty a pomoci tak své firmě k větší produktivitě a  konkurenceschopnosti. V rámci festivalu se každoročně uskuteční na 450 různých akcí, ať už se jedná o přednášky, semináře, fóra, networkingy nebo workshopy.

Generální konzulát Maďarské republiky v Melbourne využil této příležitosti k uspořádání podnikatelského fóra, na kterém se malé a střední firmy ze státu Victoria měly možnost seznámit se středoevropskými trhy.

S úvodním slovem vystoupili generální konzul Maďarské republiky v Melbourne pan Péter Bakonyi a pan Kevin Magee z australského Ministerstva zahraničních věcí a obchodu, který seznámil přítomné s historií vzájemných politických i obchodních kontaktů mezi Austrálií a zeměmi střední Evropy. Paní Justine Morrisová a paní Jane Wardová ze Swinburnské univerzity v Melbourne informovaly o programech v rámci mezinárodní studentské mobility ve státě Victoria a o perspektivách další spolupráci v oblasti vzdělávání, vědy a výzkumu. Pan Phil Bourke z Australské agentury na podporu obchodu (Austrade) pohovořil o projektech, které agentura připravuje pro své klienty z řad SME v oblasti střední Evropy, kde má Austrade zastoupení v Praze a ve Varšavě.

V rámci fóra měli představitelé jednotlivých středoevropských zemí možnost představit více než stovce hostů jak současnou ekonomickou situaci a průmyslová odvětví jednotlivých států, tak i perspektivní obory a potenciál pro možné australské investice v daném teritoriu. Z prezentací vyplynulo, že střední Evropa může nabídnout možnosti investic ve strojírenství, automobilovém průmyslu, zemědělství, ICT, zdravotnictví nebo v cestovním ruchu. Českou republiku na business fóru představila zástupkyně generální konzulky z Generálního konzulátu v Sydney paní Michaela Jeřábková.  Kromě panelové diskuse moderované prof. Brucem Wilsonem z Royal Melbourne Institute of Technology (RMIT) měli představitelé malých a středních firem z Melbourne a státu Victoria možnost setkat se i s oborovými specialisty středoevropských zemí v rámci B2B setkání, kde Českou republiku reprezentoval člen Česko-australské obchodní komory pan James Oczko.

Více informací o akci je k dispozici zde.

Video o semináři k dispozici na https://youtu.be/TCWo5lo42rM.

Mgr. Michaela Jeřábková, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Sydney

Galerie


business seminar v Melbourne