english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva pro české exportéry k účasti na Fine Food

Po loňské úspěšné premiéře ČR v Melbourne Konzulát ČR v Sydney v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR opět nabízí českým firmám zejména z potravinářského sektoru se zájmem o australský a pacifický trh prezentovat se katalogově či osobně na stánku České republiky na 31.ročníku veletrhu v Sydney od 20.-23.9.2015. Český stánek o velikosti 27m2 vzniká kromě MZV za podpory Ministerstva zemědělství ČR a agentury CzechTrade a bude umístěn v centru expozice Flavours of the World.
 

Austrálie je významným dovozcem vysoce zpracovaných potravin. Ze zemí Evropské unie se do Austrálie nejvíce dováží nealkoholické nápoje, značkový alkohol, víno, cukrovinky, produkty z obilovin, ovoce a zelenina, zpracované maso, oleje a mléčné výrobky.  

Dovoz zpracovaných potravin do Austrálie meziročně rostl o 13%, dovoz alkoholických nápojů o 15% a měl hodnotu 1,6 mld.AUD. Dovoz cukrovinek rostl o 11% a měl hodnotu 1 mld.AUD.

Na FINE FOOD Australia se pravidelně představuje kolem 1000 vystavovatelů ze 45 zemí a navštíví jej zhruba 27.000 odborníků, včetně výrobců potravin, alkoholických i nealkoholických nápojů, distributorů a dovozců, výrobců gastronomické technologie, průmyslových kuchyní atd.

Více informací o veletrhu na http://finefoodaustralia.com.au/

České firmy, které mají zájem o prezentaci v Sydney za zvýhodněných finančních podmínek (účast stojí 29 tis.Kč bez DPH), nechť kontaktují do 31.května 2015 vedoucí obchodního úseku K Sydney paní ing. Šárku Ponroy Vamberovou na sydney_commerce@mzv.cz.