中文  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: pixabay
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky vstupu na Tchaj-wan - aktualizace červen 2020

Oznamujeme, že od 29. 6. 2020 dochází k postupnému uvolňování podmínek pro některé vstupy cizinců na území Tchaj-wanu. Od 25. 6. 2020 je navíc umožněno tranzitovat přes tchaj-wanské mezinárodní letiště Taoyuan za předpokladu splnění konkrétních kroků.
 

Vstup je obecně povolen rezidentům (držitelé tzv. ARC - Alien Resident Certificate) a v některých výjimečných případech.

Od 29. 6. 2020 může cizinec požádat o vstup na území Tchaj-wanu (prostřednictvím tchajwanských kanceláří v zahraničí), pokud však účelem cesty není turismus nebo  návštěva blízké osoby. Cizinec musí při příletu na území Tchaj-wanu disponovat negativním COVID-19 RT-PCR v anglickém jazyce, který není starší než tři dny před nástupem do letadla. Zároveň po příletu musí podstoupit 14denní karanténu a dodržet další příslušná opatření. Tchajwanské úřady zároveň nabádají všechny cestující, aby před odletem zaregistrovali své mobilní zařízení do systému Quarantine System for Entry (https://hdhq.mohw.gov.tw/). Cesty za účelem studia jsou řešeny přímo tchajwanskými vzdělávacími institucemi.

S platností od 00:00 hodin dne 25. 6. 2020 (místního času) je umožněno tranzitovat přes tchajwanské mezinárodní letiště Taoyuan při splnění konkrétních podmínek, jako například povinnost využití určité letecké společnosti (China Airlines, Eva Air a Cathay Pacific). Povolení pro ostatní aerolinky bude vyhodnoceno dle pandemické situace. Další z řady opatření je nutnost opustit Tchaj-wan během osmi hodin od příletu. Více informací naleznete v odkazech pod článkem.


https://www.cdc.gov.tw/En/Bulletin/Detail/TKfwilf9pWlMEbZC3b93xg?typeid=158

https://www.boca.gov.tw/cp-220-5691-aa1c3-2.html

https://www.cdc.gov.tw/En/Bulletin/Detail/pis3aYhaXkLCDrN8XV-9KQ?typeid=158

 

Vzhledem k velmi dobré epidemiologické situaci na Tchaj-wanu nejsou přijímaná opatření nijak zásadní - pohyb osob není omezen, školy i provozy jsou v provozu beze změn, nedošlo k omezením veřejné dopravy a dokonce není plošně povinné ani nošení roušek. Běžně je požadována či umožňována dezinfekce rukou a na mnoha místech je při vchodu zákazníkům/účastníkům měřena teplota.

Karanténa - její podmínky a dohled nad jejím dodržováním - jsou na Tchaj-wanu přísné. Je ji možné vykonat buď na soukromé adrese za dodržení určitých podmínek, či v některém z dezignovaných hotelů.

 

V souvislosti s ukončením platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR MZV i nadále doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu rozsáhlých restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě.

 

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Zvláštní informační portál tchajwanské administrativy o epidemii Covid-19

Center for Disease Control

Bureau of Consular Affairs

Immigration Agency

 

V případě dotazů či nejasností prosím kontaktujte náš úřad.