česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zdravotní péče a očkování

Lékařská péče poskytovaná na Tchaj-wanu  je na vysoké úrovni, čemuž odpovídají i její ceny. Před cestou na Tchaj-wan se doporučuje uzavření cestovního zdravotního pojištění, které lépe pokryje případné výdaje.

lékařská péče ilustrační

 

Po uhrazení lékařského úkonu si nezapomeňte uschovat potvrzení o zaplacení, které po vás bude v případě žádosti o proplacení výloh vyžadovat vaše zdravotní pojišťovna po návratu zpět do ČR.  S lékaři na všech úrovních se lze většinou domluvit v anglickém jazyce. Seznam zdravotnických zařízení a další užitečné informace naleznete na stránce Medical Travel. Více o lékařské péči se dozvíte na stránkách Ministerstva zdravotnictví Tchaj-wanu

Je povinné očkování?

Nikoli, pokud cestujete na Tchaj-wan z České republiky, nejsou povinně vyžadována žádná očkování. Mezi doporučovaná očkování patří vakcinace proti tetanu a žloutence typu A i B. Turistům směřujícím do některých oblastí se navíc doporučuje i očkování proti japonské encefalitidě a břišnímu tyfu. Více informací naleznete na stránkách Centra cestovní medicíny v Praze. Zahraniční studenti se mohou setkat s požadavkem tchajwanských univerzit na konkrétní očkování (kupř. platná trojvakcína MMR) při ubytování na koleji. Podmínky jednotlivých univerzit doporučujeme pečlivě prostudovat před příjezdem na Tchaj-wan.