česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ČEKK
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České pivo na jihu Tchaj-wanu

Ve snaze rozšířit své aktivity a proniknout i na jih ostrova zajistila Česká ekonomická a kulturní kancelář českou účast na veletrhu Tainan Lifestyle Week, a to v termínu 3. – 6. září 2021. Stánek v českých barvách byl zaměřen na propagaci pivovarnictví a podporu exportu českých produktů.

Tainan lifestyle week, hlavní prezentační akce v Tainanu na jihu ostrova, přilákala na 25 tisíc účastníků. Expozice sdružovala pět různých výstav - Tainan International Top Wine Show, Tainan International Coffee and Food Show, Taiwan Tea Industry Expo, Tainan Outdoor Leisure Products Show a Tainan Automobile Heavy Machinery Exhibition, určené především pro koncové spotřebitele.

Třetí ročník byl vzhledem ke zhoršené epidemické situaci z původního květnového termínu odložen na začátek září, a stal se tak jednou z prvních výstav s fyzickou účastí po částečném rozvolnění.
Na výstavní ploše o velikosti 9100 metrů čtverečních bylo možné navštívit 150 vystavovatelů ve 420 stáncích. Navzdory striktním protiepidemickým opatřením navštívilo letošní ročník o 20 % více lidí než v minulém roce. Slavnostního zahájení se zúčastnil i tchajnanský primátor Chuang Wej-če, který nad veletrhem převzal záštitu.

Český národní stánek byl zaměřen na prezentaci pivovarnictví. Jeho součástí byla výstava o historii a současnosti českého piva, a to včetně fenoménu minipivovarů, zastoupených firmou Czech Brewmasters, která dodává kompletní vybavení pro pivovary a minipivovary jako slad a chmel, použitá zařízení, sudy KEG a další. Návštěvníci mohli dále ochutnat budějovické pivo Budvar či jindřichohradecké likéry Fruko Schulz, které se na Tchaj-wanu úspěšně etablovaly. Prezentace byla zajištěna ve spolupráci s místním distributorem Brandwerk Marketing.

Více informací o veletrhu lze získat na oficiálních stránkách a FB profilu:

https://cec.ctee.com.tw/tlw/exotic/

https://www.facebook.com/Tainan.Lifestyle.Week/

Tainan Lifestyle Week 1

Tainan Lifestyle Week 1

Tainan Lifestyle Week 2

Tainan Lifestyle Week 2

Tainan Lifestyle Week

Tainan Lifestyle Week

Autor: Milan Horák, vedoucí obchodně-ekonomického úseku, ČEKK Tchaj-pej