česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: pixabay.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvání na ONLINE fórum: „Chytré technologie v boji proti covid-19“

Inspirujte se Tchaj-wanem a zúčastněte se 29. dubna 2020 video konference s mezinárodní účastí, zaměřené na technologie bojující proti koronaviru.

GO SMART ONLINE FORUM se bude konat 29. dubna 2020 od 10,00 do 12,00 hodin středoevropského času (neboli od 16,00 do 18,00; GMT+8). Fórum pořádá Taipei Computer Association (TCA), která mj. provozuje Global Organization for Smart Cities. TCA čítá cca 4 000 členů, kteří se zabývají informačními a komunikačními technologiemi.

Jedním z témat konference je např. politika a opatření na úrovni měst v souvislosti s koronavirem. Dojde ke sdílení inovativních řešeních ze strany průmyslové sféry. Bude rovněž dán prostor k diskusi. Zájemci se mohou registrovat vyplněním krátkého formuláře či se přihlásit zasláním emailu na gosmartcities@citiesgosmart.org, a to do 27. dubna.

GO SMART je mezinárodní platforma sdružující celou řadu subjektů v oblasti inteligentních měst. Jejím cílem je propojit a usnadnit komunikaci mezi veřejnou správou a průmyslem prostřednictvím modelu Proof-of-Concept. Platforma poskytuje prostor pro výměnu znalostní a know-how v oblasti městských inovací zaměřených na udržitelný rozvoj a zvýšení životního komfortu. Témata jsou velmi pestrá – od energií, bydlení, dopravy až po zdravotní péči či vzdělávání aj. Navíc je Tchaj-wan neocenitelným příkladem ve využívání umělé inteligence.

České subjekty se mohou do platformy rovněž přihlásit. Představuje jedinečnou příležitost, jak navázat spolupráci s tchajwanskými městy a firmami v oblasti inteligentních měst, a rovněž umožňuje rozšířit své pole působení na další trhy. Této možnosti již využil například Jihočeský kraj a některá evropská města.

O tom, že Tchaj-wan má co nabídnout, není pochyb. Město Tchaj-pej se umístilo na 16. místě (ze 140 hodnocených měst světa) v žebříčku Smart Cities pro rok 2018/2019. Hodnotícími kritérii byly: rozvoj inovačního ekosystému, podpora talentů, podpůrné programy, rozpočet, strategie, poskytování finančních pobídek, implementace „smart“ strategií, hodnocení předchozích „smart“ iniciativ a projektů.

 

Marie Leflerová, vedoucí vědeckotechnologického úseku, ČEKK Tchaj-pej