česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: pixabay
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvání na webinář „AI ve zdravotní péči“

Zúčastněte se našeho webináře, který představí nejnovější aplikace umělé inteligence v medicíně a zdravotní péči v Česku a na Tchaj-wanu! Akce se uskuteční online 30. března 2022 od 9 do 12 hod SEČ.

Zavedení umělé inteligence do systému zdravotní péče – v podobě IoT, 5G, algoritmů a strojového učení – příznivě ovlivnilo vývoj v mnoha lékařských oborech. Umělá inteligence zlepšuje efektivitu a přesnost diagnóz a snižuje jak zátěž zdravotnického personálu, tak  tu finanční. Vliv umělé inteligence můžeme rovněž pozorovat na personalizaci plánu zdravotní péče. Umělá inteligence napomáhá lékařům předvídat potenciální nemoci a předcházet vznikajícím rizikům u pacientů.

Díky rozvoji chytré lékařské péče v posledních letech směřuje transformace ve zdravotnictví k precizní a preventivní medicíně a ke stále častějšímu využívání telemedicíny. Vývoj tímto směrem však vyžaduje regulační rámec a přístup k otevřeným datům – a to bude první téma, které odborníci z Ministerstva zdravotnictví ČR a Národní správy zdravotního pojištění představí.

S rostoucí geriatrickou populací a následným nárůstem prevalence rakoviny a chronických onemocnění dramaticky rostou požadavky na lékařské metody zobrazování, a tím i pracovní zátěž lékařů. Zakladatel Taiwan AI Labs a vice superintendent z Taipei Veterans General Hospital se s námi podělí o své nové aplikace umělé inteligence v medicíně a zdravotnictví, které se již používají v tchajwanských nemocnicích. Například jejich společně vyvinutý diagnostický model na bázi AI je v současné době využíván v ambulantních klinikách v oblasti neurozobrazování a vyšetření hrudníku. Vedoucí Centra analýzy biomedicínských obrazů (Masarykova univerzita v Brně) se navíc ve své prezentaci zaměří na využití AI v onkologii.

Posluchači budou profitovat nejen z představení startupového ekosystému včetně investičního prostředí, pobídek a mezinárodních programů v České republice a na Tchaj-wanu, ale také dostanou příležitost dozvědět se více o inovativních řešeních, která nabízejí české a tchajwanské hi-tech firmy.

V příloze naleznete pozvánku s programem a medailonky vystupujících. Neváhejte rovněž kontaktovat paní Marii Leflerovou (Marie_Leflerova@mzv.cz).

Pro účast na webináři využijte registračního formuláře

Marie Leflerová, vedoucí vědeckotechnologického úseku, Česká ekonomická a kulturní kancelář v Tchaj-peji

 

přílohy

Pozvánka a program 725 KB PDF (Acrobat dokument) 16.3.2022

Medailonky vystupujících 894 KB PDF (Acrobat dokument) 16.3.2022