česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ČEKK
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace investičních příležitostí v ČR během Evropského investičního fóra

Již druhý ročník evropského investičního fóra se tentokrát odehrál hybridní formou, tedy částečně i online. Veletrh přilákal na 300 registrovaných účastníku, další diváci sledovali vystoupení na veřejném kanále YouTube. Novinkou byla navazující investiční roadshow po regionech. 

Mezi řečníky byli zástupci na vysoké úrovni z Evropské unie, PwC, Ericsson, Baker & McKenzie, Crédit Agricole Corporate and Investment Bank a tchajwanských podniků. Představitelé EK představili plán v hodnotě 750 miliard EUR do rozvoje zelených průmyslových odvětví a podpory digitální transformace, který skýtá mnohé investiční příležitosti. O pozitivní zkušenosti se podělila mimo jiné i společnost Wistron InfoComm, která působí v ČR od roku 2007.

Vzhledem ke globálním trendům a snaze o restrukturalizaci dodavatelských řetězců lze očekávat zájem tchajwanských společností o další investice na největším jednotném trhu na světě. Tento pozitivní trend potvrzují i statistiky, Evropské investiční fórum minulý rok mělo pozitivní odezvu a pomohlo zvýšit objem tchajwanských investic v EU, které v roce 2020 vzrostly o 122 procent. 

Pro tento rok byla pro potencionální investory v rámci navazující roadshow po ostrově navíc připravena série seminářů s následnou panelovou diskusí. Česká ekonomická a kulturní kancelář zajistila národní stánek ve všech třech destinacích. Seminář v Sin-ču (Hsinchu), který je obdobou kalifornského silicon valley, byl zaměřen na polovodiče a informační a komunikační technologie. Delegátka agentury CzechInvest zde vystoupila s videoprezentací na téma kyberbezpečnosti a pokročilých technologií ve zdravotnictví. Hlavním tématem v Tchaj-čungu (Taichungu) bylo chytré strojírenství, pro firmy z jihotchajwanského Tchaj-nanu (Tainanu) byly připraveny prezentace investičních příležitostí z oblasti zelené energetiky a obnovitelných zdrojů. Doplňkem této roadshow byla jednání členských států EU s jednotlivými municipalitami na téma vzájemné investiční podpory.

EU Investment Forum

EU Investment Forum

EU Investment Forum

EU Investment Forum

Autor: Milan Horák, vedoucí obchodně-ekonomického úseku, Česká ekonomická a kulturní kancelář Tchaj-pej