česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Taipei Computer Association
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace technologických startupů v Tchaj-peji

(Archivní článek, platnost skončena 31.12.2021 / 14:27.)

Česká ekonomická a kulturní kancelář Tchaj-pej ve spolupráci s Asia Silicon Valley Development Association a Taipei Computer Association uspořádala dne 24. listopadu workshop pro prezentaci technologických startupů, na kterém se formou videokonference prezentovaly 4 české startupy. Akce proběhla v rámci tzv. online PROPED, nástroje na podporu proexportních aktivit českých firem.

Hybridní workshop zaměřený na oblast řešení pro smart cities proběhl v prostorech Taipei Computer Association a přilákal na 50 účastníků, dalších téměř 40 bylo registrováno pro vysílání online. Za českou stranu se prostřednictvím online prezentací zúčastnily firmy TAKTIK, MAINWARE, VisionCraft a Veracity Protocol. Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest ve svém vstupu dále představila startupové prostředí v České republice. Na místě se prezentovaly tchajwanské firmy Brocere, MOOVO, Droxo Tech a KiWi New Energy, dalších 8 firem bylo přítomno formou výstavních stánků.

O své zkušenosti ze startupového prostředí na Tchaj-wanu se podělil Pin-Hang Fang z Taiwan Institute of Economic Research, firemní prezentace doplnil Steve Huang z Pegatronu se svým příspěvkem na téma spolupráce v oblasti ICT.

Po ukončení online prezentací následovala diskuze a prohlídka výstavních stánků. V závěru akce byly předány kontaktní informace a informační materiály prezentujících firem.

Autor: Milan Horák, vedoucí obchodně-ekonomického úseku, Česká ekonomická a kulturní kancelář v Tchaj-peji