česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání

Vízové informace

Držitelé tchajwanského cestovního pasu s vepsaným číslem ID nepodléhají pro krátkodobé ( do 90 dnů) pobyty v ČR/schengenském prostoru vízové povinnosti, pakliže účelem  cesty není výdělečná činnost. Držitelé tchajwanského cestovního pasu nicméně podléhají vízové povinnost pro dlouhodobé pobyty (nad 90 dnů).

Držitelé tchajwanského cestovního pasu bez ID podléhají vízové povinnosti.

Držitelé tchajwanského cestovního pasu mohou podat žádost o dlouhodobé vízum či povolení k pobytu na kterémkoliv zastupitelském úřadu ČR v zahraničí, neboť jsou zařazení do výjimky z místní příslušnosti při podání žádosti. Občané třetích zemí - jsou-li držitelé pobytového povolení Tchaj-wanu - mohou podat žádost o víza na ČEKK Tchaj-pej.

Osobní přítomnost při podání víza je nutná.

Vízové žádosti se přijímají ve dnech Po-Čt v dopoledních hodinách. Pro dlouhodobá víza a pobyty bude od 1.2.2019 platit výhradně e-mailový systém objednávání k podání žádosti na adrese visa_taipei@mzv.cz, pro podání žádosti o zaměstnanecké karty probíhá registrace přes employment_taipei@mzv.cz a to za takto nastavené kapacity dle účelů pobytu:

DEN 8:30-9:00 9:00-9:30 9:30-10:00 10:00-10:30 10:30-11:00 11:00-11:30 11:30-12:00 12:00-12:30
Po zaměstnanecká karta sloučení rodiny studium studium studium studium studium studium
Út zaměstnanecká karta kultura/ sport/ vědecký výzkum studium studium studium studium studium studium
St pracovní dovolená vnitropodnikový převod studium studium studium studium studium studium
Čt podnikání ostatní studium studium studium studium studium studium

Pro podání žádosti o schengenské vízum se doporučujeme předem e-mailově či telefonicky objednat.

K podání žádosti o víza předkládejte originály dokumentů nebo ověřené kopie. Upozorňujeme, že veřejné listiny, jako je výpis z Rejstříku trestů, vyžadují pro použití v ČR vyšší ověření - superlegalizaci.

Objednávání k podání žádosti o zaměstnaneckou kartu na ČEKK Tchaj-pej

thumb

Věnujte prosím zvýšenou pozornost novým registračním pravidlům pro podání žádosti o zaměstnaneckou kartu v České ekonomické a kulturní kanceláři v Tchaj-peji. více ►

Objednávání k podání žádosti o dlouhodobé vízum a dlouhodobý pobyt na ČEKK

thumb

Podání žádosti o dlouhodobé vízum či o povolení k dlouhodobému pobytu na ČEKK vyžaduje s platností od 1. února 2019 vždy registraci na e-mailové adrese visa_taipei@mzv.cz. Jinou formou nejsou již termíny přidělovány. více ►