česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Součástí letošního Europe Fair byl i československý stánek

Během uplynulého víkendu (5.–6. 5. 2018) se v centru Tchaj-peje jako každoročně konal Europe Fair – evropský trh, který si klade za cíl představit tchajwanské veřejnosti země EU, jejich kulturní bohatství, historii i současnost. Letošní ročník byl pro Česko a Slovensko speciální. Vzhledem ke 100. výročí vzniku Československa se Česká a Slovenská kancelář spojily a vytvořily pro tuto příležitost jeden společný československý stánek.

Hlavním motivem bylo právě oněch 100 let společné i rozdělené minulosti našich dvou zemí. Stánku vévodil panel se zobrazením T. G. Masaryka a M. R. Štefánika, hlavních osobností spojených se vznikem Českoslovenka v roce 1918, s možností pro návštěvníky se jako tyto osobnosti vyfotit. Také mapa jednotného, a přece již rozděleného Československa, nemohla chybět. Jelikož právě v těchto dnech se konalo MS v hokeji, a přímo v sobotu 5. 5. dokonce zápas reprezentace České republiky a Slovenska, byla součástí stánku i malá branka, hokejky a reprezentační dresy obou států, aby si případní zájemci mohli vyzkoušet, jak se hraje hokej.

Spojený stánek měl úspěch a návštěvníkům se líbil. Odnášeli si propagační materiály, hdodně se ptali na možnosti cestování do ČR a zajímaly je i další informace.

Representatives

Representatives

Representatives and Minister of Foreign Affairs

Representatives and Minister of Foreign Affairs

Czechoslovak stall

Czechoslovak stall

Students listening

Students listening

Visitors

Visitors

Visitors 2

Visitors 2