česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Lukáš Táborský
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Bratři v tricku dobyli Tchaj-wan!

Žádosti o články o Bratrech v tricku, nabídky několika tchajnanských škol k poskytnutí prostor a zázemí pro příští akce podobného ražení, zájem uměleckých domů o další spolupráci s českými umělci - taková je bilance po sedmi představeních, které na Tchaj-wanu odehrálo české žonglérsko-divadelní duo Bratři v tricku. Děkujeme!

Víkendová představení v tchajpejské "Stojedničce" uvedla Bratry v tricku odvážně po boku tchajwanského podobně zaměřené tělesa performerů Circus P.S. Právě tohle kulturní sepětí ocenilo vstřícné tchajwanské publikum především, i když těžko hledat exemplárnější kulturní rozdíly, než ve vyjádření street umělců reflektujícím vlastní společnost. Bratři a PéeSáci si na sebe ale v průběhu čtyř představení postupně zvykali a závěrečná improvizace na témata zvolená publikem "Best Friends" a "Triangle" přinesla celou řadu zajímavých, překvapivých a legračních momentů. Vystoupí spolu ještě někdy?

V Tchaj-nanu přednesli dopoledne Bratři Běžkařskou odyseu ve škole, kam vedle stovek dětí přišla celá řada radních včetně starosty města, který neváhal si běžky také vyzkoušet a trochu se na nich proběhnout po tělocvičně. Děti byly připravené, protože jejich sportovní tým spolupracuje s českým dětským baseballovým mužstvem - Bratry tak přivítaly mávátky ve tvaru Česka a s českými hesly. Před představením si také povídaly o sněhu či biatlonu - většina z nich sníh nikdy v životě neviděla a tak těžko říct, jak vnímaly kontext Odysey. Na všechny vtípky ale reagovaly mimořádně živě a bystře a bombastický závěr vyvolal u tchajnanských studentů doslova senzaci.

foto Bratrů v tricku s jednou z tchajnanských tříd

foto Bratrů v tricku s jednou z tchajnanských tříd

Na odpolední představení v nově otevřeném Muzeu umění už přišly davy lidí, z nichž mnozí se doslechli o dopoledním úspěchu. Byli to diváci všech věkových kategorií, stavěli se i na terasu střechy a na balkóny muzea a obě představení sledovali s nadšením. Všechny bloky byly také zaznamenány řadou médií, např. HiNet či China Daily News.

představení před Tainan Museum of Art

představení před Tainan Museum of Art

Česká kancelář tímto děkuje všem, kteří jí byli nápomocní s realizací celého projektu.

Fotografie z Taipei 101 naleznete v přiložené galerii.

Galerie


Bratři v tricku dobyli Tchaj-wan