česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ČEKK
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czeching Pingtung! - český festival na jihu Tchaj-wanu

Od 1. do 5. 12. 2021 probíhaly v jihotchajwanském kraji Pingtung univerzitní/vědecké a kulturní pořady, množství propagačních aktivit/seminářů CzechTourismu a společenské akce organizované ČEKK Tchaj-pej ve spolupráci s hejtmanstvím kraje.

V rámci ozvěn festivalu proběhne v Pingtung Art Museum od 31. 12. 2021 do 16. 2. 2022 výstava Layers malíře Tomáše Řízka, na kterou vás tímto srdečně zveme!
 

Český festival sestával z vědeckých webinářů, univerzitních přednášek a jednání, oficiální recepce, seminářů k propagaci ČR jako turistické destinace, koncertu české hudby pro 1000 diváků, otevření stálé sekce české literatury v pingtungské knihovně křtem překladu knihy Kytice a dvou večerních promítání filmu Šarlatán. Koncert v naplněném sále věhlasné Pingtung Concert Hall přednesl žesťový orchestr Taipei Chamber Players. První překlad baladické sbírky Kytice K. J. Erbena do čínštiny zpracovaný Melissou Lin, Pei-lun Sia a kolektivem studentů a absolventů bohemistiky na National Chengchi University představili tvůrci překladu a nakladatel Tomáš Řízek z Mi:Lu Publishing. Společenským vrcholem festivalu byla recepce konaná ve venkovních prostorách architektonicky oceňovaného parku HEITO 1909 přetvořeného z bývalého cukrovaru.

 

Ve spolupráci s agenturou CzechTourism byly zorganizovány tři semináře v různých městech kraje, v rámci kterých byla představena Česká republika jako turistická destinace, včetně tzv. kongresové a konferenční turistiky – MICE. Vedle propagace ČR z hlediska turismu a kulturních akcí s dosahem mezi obyvatele kraje považujeme za mimořádně významné propojení české vědecké komunity odborné v problematice mikroplastů ve vodním prostředí a chovu korálů s tchajwanskými kolegy formou odborné online diskuze (Museum of Marine Biology and Aquarium; AV ČR, MU Brno, ČZU Praha). Druhý ze science workshopů se zaměřil na možnou spolupráci v zemědělství, nanotechnologiích a bioinformatice (National Pingtung University of Science and Technology a National Pingtung University; AV ČR, UPa Pardubice a JČU České Budějovice).

Galerie


Pingtung_2021