česky  english  eesti keel 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Wikipedia Commons
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19 - aktuální podmínky cestování do Estonska a návratu do ČR

Cestující ze zemí EU včetně ČR mohou vstupovat do Estonska v podstatě bez omezení bez ohledu na svůj očkovací status či zda se zotavili z nemoci COVID-19. Veškerá opatření byla zrušena k 16. červnu 2022.

Vstup na území Estonska

Od 16. června 2022 byla v Estonsku zrušena veškerá cestovní omezení spojená s prevencí šíření onemocnění COVID-19. Cestující nejsou povinni předkládat doklad o očkování či uzdravení z COVID-19 nebo negativní výsledek testu. Není třeba vyplňovat příjezdový formulář. 

Občané třetích zemí musí mít platné schengenské vízum, aby mohli vstoupit do země.

Podmínky na místě

V Estonsku fungují všechny služby bez omezení, poslední omezení byla zrušena k 1. dubnu 2022 (včetně povinnosti nošení roušek).

Postup při nákaze COVID-19

Pokud během pobytu v Estonsku bylo potvrzeno nakažení COVID-19, je  dotyčný  povinen spolupracovat s Radou pro zdravíposkytnout údaje pro určení dalších infikovaných osob a blízkých kontaktů a dodržovat preventivní obecnou karanténu 10 dnů (tj. z hotelu, ubytovny nebo bytu vycházet pouze na základě  pokynu zdravotníků, policie nebo při ohrožení života a zdraví). O ukončení této karantény rozhoduje až prohlášení ošetřujícího lékaře, že osoba není infekční, tedy nikoliv pouhé uplynutí požadovaných 10 dnů.

Užitečné kontakty 

Informace o veškerých zavedených protipandemických opatřeních jsou soustředěny na webu kriis.ee,  aktuální informace o přijatých opatřeních v Estonsku můžete získat také na pohotovostní bezplatné lince 1247 (ze zahraničí +372 600 1247).

Podmínky návratu do ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky. Tento článek pravidelně aktualizuje Konzulární odbor MZV ČR, je vždy aktuální podle cestovatelského semaforu i ochranného opatření.