česky  english  eesti keel 

rozšířené vyhledávání

Dobrovolná registrace občanů při cestách do zahraničí (DROZD)

Databáze DROZD umožňuje účině organizovat pomoc českým občanům, kteří poskytnou na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

Konzulární oddělení Zastupitelského úřadu ČR v Tallinnu upozorňuje na vznik systému dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí „DROZD“, přístupný jednak na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR (www.mzv.cz) v kapitole „Cestujeme“, jednak na této internetové adrese.

Formulář, který cestovatel vyplní se skládá ze 4 částí:

1.      Informace o cestovateli

2.      Informace o spolucestujících rodinných příslušnících

3.      Údaje o pobytu v zahraničí

4.      Kontaktní osoba v ČR

Poskytnuté informace slouží Ministerstvu zahraničních věcí k poskytování rychlé pomoci občanům v nouzi (např. přírodní katastrofy, sociální nepokoje, ozbrojené konflikty a atd. Tato aplikace umožňuje rozesílání hromadných e-mailů a SMS všem zaregistrovaným osobám, které se v daném cizím státě nacházejí, a tím jim poskytovat důležité informace nebo je včas varovat před hrozícím nebezpečím.

Osobní data jsou uchovávána v systému pouze po dobu předpokládaného pobytu v zahraničí. Po jeho ukončení obdrží cestovatel automaticky e-mailovou zprávu, která mu interaktivně umožní příslušný záznam z databáze ihned odstranit. Pokud na e-mail nebude reagovat, bude záznam automaticky vymazán po uplynutí 4 týdnů od zadaného termínu ukončení cesty.

V rámci Zastupitelského úřadu ČR v Tallinnu spravuje databázi zaregistrovaných občanů jeho konzulární oddělení.

Pro zaregistrování v databázi klikni zde.

 

drozd