česky  english  eesti keel 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Tallinn
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká ambasáda slavila Den Evropy

V úterý 9. května se Velvyslanectví České republiky v Estonsku zúčastnilo oslav Dne Evropy v Tallinnu. Akce proběhla pod záštitou Zastoupení Evropské komise v Estonsku. Hlavním tématem akce byla biodiverzita.

Na hlavním náměstí Vabaduse väljak v Tallinnu se konaly velké oslavy Evropy.  Od tří hodin odpoledne zde mnoho států Evropské unie propagovalo to nejlepší ze svých zemí. Kromě Švédska, Itálie, Španělska, Rakouska, Polska, Maďarska, Německa a Ukrajiny zde měla svůj stánek také Česká republika.

Hlavním lákadlem našeho stánku byl světově proslulý Krteček a další jeho animovaní kamarádi, kteří jsou v Estonsku velmi oblíbení. Celé odpoledne jsme si povídali o české kultuře, zemi a jazyku s lidmi různého věku. Mladí se do Prahy nadšeně chystají, starší zavzpomínali nebo objevili něco nového. Malé děti dostaly české bonbóny a omalovánky.

 V pozdějším odpoledni jsme zájemce vyučovali češtinu, a protože tématem akce byla biodiverzita a ekologie, zaměřili jsme se na slovíčka s ním spojenými.

Oslavy vyvrcholily velkým koncertem, na kterém vystoupilo mnoho známých umělců z Estonska i ze zahraničí. Fotogalerii z celého dne oslav můžete shlédnout zde.