česky  english  eesti keel 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Tallinn
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České velvyslanectví podporuje Baltic Pride 2023 v Tallinnu

U příležitosti každoročního festivalu LGBTQI+ Baltic Pride, který se letos v červnu uskuteční v Tallinnu, se Velvyslanectví České republiky v rámci politiky podpory lidských práv a principů rovnosti a nediskriminace, včetně práv LGBTQI+ komunity, připojilo ke skupině podobně smíšlejících zemí, které tuto akci posporují.

Členové diplomatického sboru akreditovaní v Estonsku přijali společné prohlášení na podporu Baltic Pride, které bude zveřejněno na webových stránkách a sociálních sítítch zúčastněných misí a v hlavních estonských médiích. Prohlášení podpořilo celkem 23 zemí.

Na znamení naší podpory vyvěsí velvyslanectví v prostorách amabasády duhovou vlajku po dobu trvání Týdne hrdosti, tedy od 6. června do 11. června.

Velvyslanec David Král a zástupce velvyslance Petr Preclík se také připojí ke kolegům z dalších 16 diplomatických misí v Pochodu hrdosti, který se uskuteční v centru Tallinnu v sobotu 10. června 2023. Pochodovat budou společně s ministrem zahraničních věcí Estonské republiky Margusem Tsahknou a diplomaty estonského ministerstva zahraničních věcí pod heslem "Diplomaté za rovnoprávnost". Zaměstnanci velvyslanectví se zúčastní také různých dalších akcí pořádaných v rámci Týdne hrdosti.