česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

UKONČENO Registrace na podání žádosti za účelem studia, jazykových kurzů a sloučení rodiny 4.8.2022, 15:00

Je vyhlášena nová registrace žadatelů na podání žádosti o dlouhodobé vízum, dlouhodobý a trvalý pobyt za účelem studia, jazykových kurzů a sloučení rodiny.

4.8.2022 v 15:00 uzbeckého času začne registrace žadatelů na podání žádosti o dlouhodobé vízum, dlouhodobý a trvalý pobyt za účelem studia, jazykových kurzů a sloučení rodiny.

Registrace proběhne na období 1.9.2022 - 30.9.2022.

V období 1.9.2022 - 30.9.2022 může Velvyslanectví České republiky v Taškentu přijmout 38 žadatelů na podání žádosti o dlouhodobé vízum, dlouhodobý a trvalý pobyt za účelem studia a sloučení rodiny. Jakmile budou všichni žadatelé zaregistrováni, registrace bude ukončena.

POZOR - STUDENTI
Kromě uvedeného může Velvyslanectví České republiky v Taškentu přijmout 20 žadatelů / měsíc ve vládním programu Režim student (platí pro studenty z Uzbekistánu, Tádžikistánu, Turkmenistánu). Na podání žádosti se není nutné registrovat prostřednictvím telefonního objednávání. Student kontaktuje českou univerzitu a zjistí, zda tato univerzita spadá do programu. V kladném případě může univerzita studenta do programu zaregistrovat a student získá přednostní termín podání žádosti (https://www.msmt.cz/vzdelavani/vysoke-skolstvi/rezim-student).

Žadatele může na podání žádosti zaregistrovat druhá osoba (pro tyto účely není potřeba dokládat plnou moc) z území Uzbekistánu / Tádžikistánu / Turkmenistánu nebo České republiky, například rodič, manžel, kamarád, spolužák.

Registrace bude realizována prostřednictvím telefonního čísla: +998 78 120 30 51. Telefonní linka je obsluhována pouze v době, která je k registraci určena. Všechny telefonáty jsou nahrávány!

Termín, na který jsou žadatelé objednáni, nemůže být změněn. Pracovníci Velvyslanectví České republiky v Taškentu nemohou termíny měnit.

Prostřednictvím jednoho telefonního objednání lze objednat pouze jednoho žadatele.

Žadatelé, kteří jsou mladší 15-ti let, se na podání žádosti za účelem rodinným či za účelem společného sloučení rodiny nemusí registrovat. Je dostačující, má-li platnou registraci jejich zákonný zástupce (rodič). Tedy, děti mladší 15-ti let mohou podávat své žádosti za účelem rodinným či za účelem společného sloučení rodiny společně se svým zákonným zástupcem (rodič), který je na podání žádosti řádně zaregistrován. Pozor! V den podání žádosti musí být dítě mladší 15-ti let. Pokud je dítěti v den podání žádosti 15 let nebo dosáhl 15-ti let před termínem podání žádosti, podání žádosti bez registrace nebude umožněno.

V rámci telefonního objednání je nutné uvést následující údaje o žadateli:

- jméno a příjmení žadatele

- datum narození žadatele

- číslo cestovního dokladu žadatele (diktujte, prosím, po jednotlivých číslech)

- účel pobytu na území České republiky
 
- například studium nebo
  - například sloučení rodiny

- detail k účelu pobytu na území České republiky
  - například název univerzity nebo
  - například údaje o osobě, se kterou se žadatel chce sloučit
    (jméno + příjmení + datum narození + číslo cestovního dokladu + vztah k žadateli)

- kontaktní údaje žadatele
 
- telefon (diktujte, prosím, po jednotlivých číslech)
  - e-mail (pokud jej žadatel má)