česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zaměstnanecké karty a modré karty - podání žádosti a registrace jsou pozastaveny

V souladu s aktuálním Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví České republiky nelze přijmout tento typ pobytového oprávnění, v důsledku čehož je pozastavena i registrace žadatelů pro tento typ pobytového oprávnění.

 

Žadatelé o zaměstnanecké karty a modré karty, kteří získali termín podání žádosti (na druhou polovinu března 2020, na duben 2020, na květen 2020), a svou žádost nemohli do dnešní doby podat (v důsledku uzavření konzulárního úseku Velvyslanectví České republiky v Taškentu 13.3.2020 v souvislosti s pandemií COVID-19 a z důvodu aktuálního Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky), termín své registrace neztratí. Na podání žádosti budou tito žadatelé vyzváni Velvyslanectvím České republiky v Taškentu, jakmile to situace umožní.

Teprve poté bude na webových stránkách Velvyslanectví České republiky v Taškentu vyhlášena nová registrace žadatelů o zaměstnanecké karty a modré karty.

Pozor! Výše uvedené se netýká žadatelů o zaměstanecké karty a modré karty, kteří jsou zahrnuti do vládních programů ekonomické migrace "Program vysoce kvalifikovaný zaměstnanec" a "Program klíčový a vědecký personál". Termín podání žádosti stanoví Velvyslanectví České republiky v Taškentu na základě instrukce od Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Více o programu můžete nalézt zde:
https://www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod/ekonomicka-migrace/program-klicovy-a-vedecky-personal--248245/
https://www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod/ekonomicka-migrace/program-vysoce-kvalifikovany-zamestnanec--248246/