česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Juraj Melioris
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští dodavatelé systémů pro vojenské zdravotnictví představili možnosti dodávek komplexních řešení pro uzbeckou armádu

V rámci projektu ekonomické diplomacie Velvyslanectví České republiky v Taškentu uskutečnila skupina představitelů uzbeckého ministerstva obrany a firem zabývajících se dovozem a distribucí zdravotnických prostředků do Uzbekistánu ve dnech 3. - 6. 4. 2018 návštěvu České republiky s cílem seznámení se s výrobním a dodavatelským potenciálem vybraných českých firem sdružených v Asociaci obranného a bezpečnostního průmyslu.

Skupina představitelů uzbeckého ministerstva obrany odpovědných za oblast vojenského zdravotnictví a rovněž chemické a biologické obrany společně se zástupci firem zabývajících se dovozem a distribucí zdravotnických prostředků do Uzbekistánu uskutečnila ve dnech 3. - 6. 4. 2018 návštěvu České republiky s cílem seznámení se s výrobním a dodavatelským potenciálem českých firem sdružených v Asociaci obranného a bezpečnostního průmyslu.

Prezentace v EGO Zlín

Prezentace v EGO Zlín

Do programu akce byla zahrnuta návštěva podniku EGO Zlín, spol. s r.o. (záchranné systémy, systémy biologické ochrany, dekontaminace a stanové systémy) a setkání se zástupci firem ORITEST s.r.o. (detekce chemických látek ve vodě, vzduch a v zemi), AVEC CHEM s.r.o. (prostředky ochrany dýchacích cest a čištění vzduchu), VOP CZ, s.p. (výroba a opravy vojenské techniky) a v neposlední řadě návštěva základny 31. pluku radiační, chemické a biologické obrany Armády ČR v Liberci.

Ukázka speciálního zařízení na převoz zasažených osob

Ukázka speciálního zařízení na převoz zasažených osob

Zejména praktické ukázky systémů chemické a biologické obrany, a to jak na půdě předváděcího centra firmy EGO Zlín, tak i u zmíněného armádního útvaru, poskytly uzbeckým zájemcům komplexní obrázek o technologickém a znalostním potenciálu českých výrobců a dodavatelů předmětných výrobků. Zejména proto se setkaly s velkým zájmem ze strany uzbeckých partnerů, kteří projevovali zájem nejenom o dílčí produkty, ale rovněž o systémová a komplexní řešení. To vše otevírá před českými vývozci z uvedeného odvětví řadu možností, pokud jde o vytváření možných clusterů v rámci budoucích účastí v projektech modernizace uzbeckých ozbrojených složek.

Ing. Juraj Melioris, obchodní rada Velvyslanectví ČR v Taškentu