česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých vysokých škol

Kdy: 05.12.2022 - 09.12.2022, Kde: Taškent

Ve dnech 5. až 9. prosince 2022 se do Uzbekistánu vypravili zástupci pěti českých vysokých škol, aby zde navázali spolupráci s uzbeckými univerzitami a vysokoškolskými instituty. Konkrétně se jednalo o zástupce ČVUT, Vysoké školy chemicko-technologické, České zemědělské univerzity, Vysoké školy ŠKODA AUTO a Metropolitní univerzity Praha.

Přijetí na ambasádě

 

V úvodu akviziční mise byli v pondělí 5. prosince 2022 přijati na velvyslanectví ČR v Taškentu, kde se také uskutečnila prezentace systému vysokého školství v Uzbekistánu a prezentace studijních pobytů realizovaných pro uzbecké studenty v rámci evropského programu Erasmus+.

 

TSUOS2

 

V úterý 6. prosince 2022 se na Taškentské státní univerzitě orientálních studií uskutečnilo setkání s vedením této nové uzbecké univerzity. Jeho součástí bylo i podepsání memoranda o porozumění mezi touto univerzitou a Metropolitní univerzitou Praha. Obě univerzity se zavázaly, že budou podporovat výměny studentů i vyučujících, společné výzkumné programy, výměnu informací a materiálů společného zájmu a další formy spolupráce. Rektorka univerzity paní Gulchekhra Shovkatovna Rikhsieva v této souvislosti vyjádřila radost z toho, že se jí vedené uzbecké univerzitě daří navazovat mezinárodní partnerství a vytvářet tak podmínky pro možnost studentských stáží v České republice i jinde v zahraničí.

 

Prezentace na ambasádě

 

Celé odpoledne bylo věnováno prezentacím jednotlivých vysokých škol a také studentskému veletrhu, na kterém studenti mohli klást otázky a mohli okamžitě dostat odpovědi. Svůj stánek na veletrhu měl také zastupitelský úřad, neboť z důvodu nutnosti vyřízení studentského víza je klíčovou součástí celého procesu akvizice studentů z Uzbekistánu.

 

TSUOS1

 

Na veletrhu nechyběly ani stánky Národní úřadovny Erasmus+ v Uzbekistánu. Její zástupci informovali, že před několika dny byla zveřejněna výzva vysokým školám v Uzbekistánu, aby přihlásily své projekty do jedné z klíčových akcí roku 2023:

1) Mezinárodní kreditní mobilita (do 23. února 2023),

2) Budování kapacit pro vysokoškolské vzdělávání (do 16. února 2023),

3) Erasmus Mundus Joint Masters (do 16. února 2023),

4) Designová opatření Erasmus Mundus (do 16. února 2023) a

5) Akce Jean Monnet (do 14. února 2023).

 

TSUOS 3

 

Stánek na veletrhu měla také společnost Studyin.university, která se zabývá zprostředkováním studia v zahraničí pro uzbecké studenty a která účast představitelů výše uvedených vysokých škol zorganizovala. Kontaktovat ji lze na telefonním čísle +998 95 145 55 53.

 

Study

 

Další prezentace se uskutečnila dne 9. prosince 2022 v Samarkandu na soukromé střední škole Istiqbolli Ta'lim

 

Samarkand2

 

Samarkand

 

Vysoká škola chemicko-technologická se prezentovala také ve městě Karshi.