česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CC
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář o podnikatelských příležitostech na trzích Střední Asie

Kdy: 22.02.2023 11:00 - 23.02.2023 10:00, Kde: Česká republika

Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje a Krajskou hospodářskou komorou Moravskoslezského kraje provedlo seminář o aktuálních podnikatelských příležitostech na trzích Střední Asie (Kazachstán, Kyrgyzstán, Uzbekistán, Turkmenistán, Tádžikistán).

Kazachstán je nejsilnější ekonomikou středoasijského regionu a pro české podnikatele, kteří chtějí expandovat do regionu, představuje velkou výzvu a bránu do okolních zemí. Příležitosti v podnikání v obou termínech prezentovali Markéta Pěčková, ekonomická diplomatka Velvyslanectví ČR v Astaně a online se připojil Roman Masařík, zástupce velvyslance a vedoucí obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Taškentu. Účastníci se dozvěděli se o aktuálních podmínkách vstupu na trhy středoasijského regionu, nejperspektivnějších sektorech či kultuře obchodního jednání.

 

Seminář proběhl 9. března 2023. O službách ekonomické diplomacie se zaměřením na region Střední Asie krátce pohovořil Tomáš Píša, zvláštní zmocněnec pro vnější ekonomické vztahy MZV ČR.

 

V Hradci Králové se úvodního slova ujala Veronika Lamichová, krajská exportní specialistka z Královéhradecké hospodářské komory. V Ostravě firmy přivítal a pohovořil Jan Skipala, ředitel Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje.

 

Jako součást obou seminářů proběhly pro zájemce z řad firem také krátké individuální konzultace s ekonomickou diplomatkou Markétou Pěčkovou.