česky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL A SOUTĚŽ К MEZINÁRODNÍMU DESETILETÍ SBLIŽOVÁNÍ KULTUR POD ZÁŠTITOU OSN

Velvyslanec České republiky v Uzbekistánu Václav Jílek, prezident projektu „Planeta - naše společná vlast“, Autor a vedoucí projektu PhDr. Adel Čiljaková, spisovatelka, filozofka, básnířka a režisérka, držitelka České mezinárodní ceny „Gratias Agit“, medailí I. Bunina a A. Feta a Ceny diváků Uzbekistánu, Předseda rady festivalu Rustam Abdullaev, profesor, skladatel, zasloužilý  umělec a předseda Svazu skladatelů a bastakorů Uzbekistánu, Předsedkyně Poroty festivalové soutěže Saodat Tursunbayevova, akademik, předseda mezinárodní společnosti "Woman of the East" oznamují zahájení festivalu a soutěže „Mezinárodní desetiletí sbližování kultur“ a zvou autory různých zemí k účasti.

Soutěž ve vzájemné interakci zahrnuje uměleckou, vědeckou a vzdělávací část. Výtvarné práce do soutěže jsou přijímány do 30. března 2022.

Do výtvarné soutěže se přijímají hudební kompozice, ilustrace a fotografie, scénografická řešení a básnické překlady do jiných jazyků světa, vytvořené pro poezii, dramata a básnické překlady Adel Čiljakové, které se zařadí do dvou vydávaných knih: „Antologie české poezie“ a „Planeta je náš společný domov“.

Kniha „Planeta je náš společný domov“obsahuje autorská díla A.A. Čiljakové, ale také její poetické překlady a divadelní adaptace z tvorby 17 zemí světa, nejvíce z české a slovenské.

Uvedené knihy budou vydány v oddobí 2022-2023. Do knih budou zařazeny také vyhodnocené v soutěži notové skladby, překlady, ilustrace, fotografie a scenografická řešení. Soutěžící obdrží tyto knihy. Vyhodnocené soutěžní artefakty budou  prezentovány pořadateli Festivalu na koncertech a výstavách.

Díla A. Čiljakové najdete v knihách: „Básník roku 2020“ (kniha druhá); Básník roku 2021 (11. kniha); „Spisovatel roku 2021“ (kniha druhá),; dále v knize „Perly české poezie“ (Nakladatelství Národní knihovny Uzbekistánu, 2017), a na literárních portálech (https://stihi.ru/avtor/adela4)  а (https://proza.ru/avtor/adela4).

Do vědecké a vzdělávací soutěže budou zařazeny vybrané práce studentů, volontérů a vědců, kteří se dále mohou zúčastnit na mezinárodním semináři/konferenci a jiných mezinárodních akcích, ve spolupráci s univerzitami, vědeckými a výzkumnými centry, a na vydání vědecké a metodické literatury.

Odkazy na vědecké práce A.A. Čiljakové (Chilyakova, Адель Чилякова): Vědecko-teoretický časopis "Science and Education Today", sekce: "Filosofické vědy", č. 8 (67) 2021; "Spisovatel roku 2021" s. 135-161; Internetová vydání „Kultura.uz“, internetové noviny „News of Uzbekistan“ a „Silkway.uz.news“, jakož i https://publikacija.ru/images/PDF/2021/67/Science-and-education-today-8-67-.pdf a literární portál (https://proza.ru/avtor/adela4).

Soutěžní příspěvky zasílejte na adresu: domplaneta1@gmail.com

Telefon: 99890 3285845.