по-русски  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MDVV Lidice
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čestná uznání Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2020 pro čtyři mladé gruzínské výtvarníky

Děti z gruzínských škol se pravidelně účastní Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice. V letošním 48. ročníku byly ze 142 zaslaných prací oceněny čestným uznáním čtyři kresby.
 

Čestná uznání obdrželi Ioane Ruxade z Chokhatauri Art School (učitelka pí. Mzia Kvintradze), Ekateriny Biniashvili z 54 Public School v Tbilisi (učitelka pí. Lela Geleishvili), Ani Abramishvili ze Soso Tsereteli Art School v Sachkhere (učitelka pí. Natela Tabatadze) a Ciry Mariami Arbolishvili z Otar Taktakishvili Art School N19 v Tbilisi (učitelka Khatuna Pachulia). Vzhledem k restriktivním opatřením v souvislosti se současnou epidemiologickou situací nebylo možné uskutečnit tradiční slavnostní předání v prostorách Velvyslanectví České republiky v Tbilisi. Zastupitelský úřad proto dětem zakoupil výtvarné potřeby a zaslal je oceněným dětem společně s dopisem velvyslance Petra Mikysky a četnými uznáními. Děti současně obdržely pozvání k účasti ve 49. ročníku soutěže Lidice 2021 s tématem „ROBOT a umělá inteligence“.

Podrobné informace, fotky, katalogy a filmy minulých ročníků soutěže jsou dostupné na webových stránkách . Zde je také přihláška s formulářem k účasti ve 49. ročníku soutěže Lidice 2021.

Galerie


Lidice 2020