по-русски  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Petr Mikyska předal české knihy pro Státní univerzitu Ivane Džavakišviliho Tbilisi

Velvyslanectví České republiky v Tbilisi opětovně podpořilo v rámci projektu na podporu českého jazyka a literatury v zahraničí knihovnu českého jazyka na Institutu slovanských studií Státní univerzity Ivane Džavakišviliho Tbilisi.

Velvyslanec Petr Mikyska předal 2. února 2022 rektorovi Státní univerzity Ivane Džavakišviliho Tbilisi Georgemu Šarvašidzemu padesátku učebnic čekého jazyka a knih, mezi nimiž nechybějí díla Jana Patočky či Ivana Blatného. Slavnostnímu předání knih byli přítomni také zástupci Institutu slovanských studií Maria Filina, Zurab Gotsiridze a lektor českého jazyka Matěj Března a studenti čekého jazyka. Především jim jsou určeny nové přírůstky do knihovny, díky nimž budou moci lépe pochopit složitosti českého jazyka.

Velvyslanec Petr Mikyska během jednání s rektorem Georgem Šarvašidzem informoval o programu vládních stipendií a vyjádřil podporu výuce češtiny na Institutu slovanských studií. Oba vyjádřili naději, že nově zvolená rektorka partnerské Univerzity Karlovy Milena Králíčková v budoucnu uskuteční návštěvu Tbilisi.

Galerie


Knihy pro Institut slovanských studií